×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair prawie bez zmian w październiku


Linie Finnair przewiozły w ubiegłym miesiącu 932 tys. pasażerów, czyli o 0,1 proc. mniej niż rok temu. Wzrost przewozów na trasach europejskich i azjatyckich skompensował wyraźny spadek na amerykańskich.

Na trasach europejskich Finnair przewiózł w październiku 595 tys. pasażerów (wzrost o 0,5 proc.) przy średnim wypełnieniu 79,3 proc. (spadek o 0,4 pkt. proc.). Z tras krajowych linii skorzystało 166 tys. osób (spadek o 5 proc.), a w samolotach średnio zajętych było 68,9 proc. miejsc (wzrost o 5,4 pkt. proc.).

Spośród tras dalekodystansowych bardziej popularne były trasy azjatyckie. W październiku skorzystało z nich 150 tys. pasażerów, czyli o 4,9 proc. więcej niż rok temu - taki wzrost to w dużej mierze zasługa nowo uruchomionych tras do Fukuoki i Kantonu. Średnie wypełnienie samolotów wyniosło 81,4 proc. (spadek o 2,8 pkt. proc.).

Do i z Ameryki Północnej w ubiegłym miesiącu Finnair przewiózł 21,5 tys. pasażerów, czyli aż o 10,9 proc. mniej niż rok temu. Średnie wypełnienie samolotów na tych trasach wyniosło 79,3 proc. (spadek o 4,8 pkt. proc.). Spadek jest skutkiem m.in. wcześniejszego niż rok temu zawieszenia na zimę trasy do Chicago.

Łącznie średnie wypełnienie samolotów Finnaira w październiku spadło o 1,4 pkt. proc. do 79,9 proc. Przewozy cargo wzrosły o 5,6 proc. do 13,4 tys. ton.  
gość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie