×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie lotnicze wzywają Frankfurt do równego traktowania


Przewoźnicy zrzeszeni w BARIG od lat skarżą się na wysokie opłaty na lotnisku we Frankfurcie. Po tym, gdy Ryanair ogłosił uruchomienie bazy we Fraporcie, BARIG podejrzewa, że irlandzki przewoźnik otrzymał preferencyjne warunki i wzywa władze portu do równego traktowania wszystkich linii.Przez lata BARIG e.V. (Board of Airline Representatives in Germany) wzywa władze lotniska we Frankfurcie do zaprzestania zwiększania kosztów ponoszonych przez przewoźników, zamiast tego linie lotnicze chciałyby być z tych kosztów zwalniane.

- Zdecydowanie Frankfurt jest jednym z najdroższych lotnisk w Europie. Wysokie obciążenia wynikające z opłat lotniskowych powodują, że wiele linii lotniczych zmuszonych jest przeanalizowania dochodowości operacji z Frankfurtu - wyjaśnia Sekretarz Generalny BARIG, Michael Hoppe

Teraz organizacja podejrzewa, że Ryanair, który 3 listopada ogłosił utworzenie we Frankfurcie swojej nowej bazy, korzysta ze znacznych zniżek, a to zdaniem BARIG nie jest właściwe, gdyż wszystkie linie lotnicze powinny ponosić takie same opłaty, niezależnie od tego czy są nowymi przewoźnikami, czy operują z Frankfurtu od jakiegoś czasu. 

- Kiedy linie lotnicze takie jak Ryanair, które bez wątpienia są bardzo wrażliwe cenowo, zwabiane są do Frankfurtu, to musi być pole na niższe opłaty. Wszystkie inne linie bez wyjątku muszą otrzymać podobne zachęty, dlatego czekamy na podobne zniżki dla naszych przewoźników. - zapowiedział Hoppe. 

BARIG reprezentuje interesy około 100 linii lotniczych.gość_90000 - Profil
gość_90000
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie