Linie lotnicze wzywają Frankfurt do równego traktowania

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
10 listopada 2016 14:58
2 komentarze
Przewoźnicy zrzeszeni w BARIG od lat skarżą się na wysokie opłaty na lotnisku we Frankfurcie. Po tym, gdy Ryanair ogłosił uruchomienie bazy we Fraporcie, BARIG podejrzewa, że irlandzki przewoźnik otrzymał preferencyjne warunki i wzywa władze portu do równego traktowania wszystkich linii.
Reklama

Przez lata BARIG e.V. (Board of Airline Representatives in Germany) wzywa władze lotniska we Frankfurcie do zaprzestania zwiększania kosztów ponoszonych przez przewoźników, zamiast tego linie lotnicze chciałyby być z tych kosztów zwalniane.

- Zdecydowanie Frankfurt jest jednym z najdroższych lotnisk w Europie. Wysokie obciążenia wynikające z opłat lotniskowych powodują, że wiele linii lotniczych zmuszonych jest przeanalizowania dochodowości operacji z Frankfurtu - wyjaśnia Sekretarz Generalny BARIG, Michael Hoppe.

Teraz organizacja podejrzewa, że Ryanair, który 3 listopada ogłosił utworzenie we Frankfurcie swojej nowej bazy, korzysta ze znacznych zniżek, a to zdaniem BARIG nie jest właściwe, gdyż wszystkie linie lotnicze powinny ponosić takie same opłaty, niezależnie od tego czy są nowymi przewoźnikami, czy operują z Frankfurtu od jakiegoś czasu.

- Kiedy linie lotnicze takie jak Ryanair, które bez wątpienia są bardzo wrażliwe cenowo, zwabiane są do Frankfurtu, to musi być pole na niższe opłaty. Wszystkie inne linie bez wyjątku muszą otrzymać podobne zachęty, dlatego czekamy na podobne zniżki dla naszych przewoźników. - zapowiedział Hoppe.

BARIG reprezentuje interesy około 100 linii lotniczych.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_16fea 2016-11-13 21:34   
gość_16fea - Profil gość_16fea
Wcześniej linie płakały i płaciły . Teraz jak wchodzi prawdziwa i duża konkurencja to zajrzał im w oczy ,, strach ''. Z FR nie będzie łatwo zwłaszcza na wakacyjnych kierunkach. A w planach są krajowe wewnątrz Niemiec połączenia. LH ma duży problem.
gość_39c5b 2016-11-10 15:42   
gość_39c5b - Profil gość_39c5b
"od lat skarżą się" porażająca skuteczność takich zrzeszeń...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama