×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: W październiku pierwszy od trzech lat spadek


W październiku lotnisko w Modlinie obsłużyło 223,5 tys. pasażerów i 1,3 tys. operacji lotniczych. Mniejsza o 3,4 proc. liczba podróżnych w stosunku do października 2015 r. wynika z przekierowania połączeń krajowych (Gdańsk i Wrocław) na Lotnisko Chopina w Warszawie.Liczba pasażerów według miesięcy
Był to pierwszy od jesieni 2013 r. spadek miesięcznego ruchu pasażerskiego w ujęciu rocznym. Poprzednio ruch w Modlinie spadł z powodu wycofania się Wizz Aira z lotniska.

Od początku tego roku z portu skorzystało 2,4 mln podróżnych. Według szacunków zarządu spółki, w całym 2016 r. port przyjmie ok. 2,8 mln osób.

- Od rozpoczęcia sezonu zimowego baza Ryanaira na lotnisku w Modlinie powiększyła się o trzeci samolot. Nowy, na stałe zbazowany statek powietrzny oznacza bardzo dużo korzyści zarówno dla pasażerów jak i samego portu, m. in. wiele nowych miejsc pracy dla członków załóg, nowe kierunki lotnicze oraz większą częstotliwość połączeń - mówi Leszek Chorzewski, prezes zarządu lotniska w Modlinie. - Więcej lotów będzie na trasach do: Bristolu (z 3 do 4 tygodniowo) i Mediolanu-Bergamo (z 6 do 7 tygodniowo).gość_860ed - Profil
gość_860ed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie