×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chińska firma zamawia 20 COMAC-ów ARJ21


Firma China Aerospace Leasing zamówiła 20 odrzutowców regionalnych lokalnej produkcji COMAC ARJ21-700. Kontrakt obejmuje także 20 opcji na dostawę maszyn tego typu.Zamówienie zostało złożone podczas targów lotniczych w Zhuhai w Chinach i zgodnie z cenami katalogowymi jest warte 155 mln dolarów. 

ARJ21 to odrzutowiec regionalny, pierwszy produkt chińskiej firmy COMAC. Silniki General Electric CF34 umieszczono w tylnej części kadłuba. Pierwotnie samolot miał wejść do służby już w 2006 r., ale producent miał duży problem ze zdobyciem chińskiej certyfikacji typu.

Klientami programu ARJ21 są głównie linie z Chin, w tym: Chengdu Airlines (pierwszy użytkownik samolotu), Henan Airlines, Shandong Airlines i Joy Air. Wśród zagranicznych nabywców są linie lotnicze z Laosu (Lao Airlines), Birmy (Myanma Airways) i Indonezji (Merpati Nusantara Airlines). Zainteresowanie modelem wyraziły też firmy leasingowe: chińska ICBC i amerykańska GECAS.  gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie