Air France lata do Kostaryki

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
07 listopada 2016 19:42
2 komentarze
Air France rozbudowują swoją siatkę połączeń w Ameryce Środkowej o kolejne miasto. 2 listopada wystartował pierwszy samolot w barwach Air France z Paryża (CDG) do San José w Kostaryce.
Reklama

Teraz pasażerowie Air France mają do dyspozycji dwa bezpośrednie loty tygodniowo obsługiwane samolotem typu boeing 777-300 z 468 miejscami na pokładzie. Grupa Air France KLM jest liderem w przewozach do Ameryki Środkowej, Południowej i na wyspy karaibskie, oferując łącznie z najnowszym kierunkiem - 240 lotów tygodniowo do 27 miast w tym regionie.
Na trasie do Kostaryki będą następujące połączenia realizowane w środy i soboty - wylot z Paryża (CDG) o godzinie 13:45 i przylot do San José (lotnisko Juan Santamaría) o godzinie 18:15 tego samego dnia. Wylot powrotny z San José Juan zaplanowany jest na godzinę 20:35 i powrót do Paryża o 13:50 następnego dnia.


Dodatkowo, dzięki partnerstwu z Copa Airlines, klienci Air France będą mogli korzystać z alternatywnej trasy do Kostaryki – przez Panama City. Aktualnie Air France oferuje dwa loty dziennie z Paryża (CDG) do Panama City, gdzie pasażerowie mogą się przesiąść do samolotu Copa Airlines, aby kontynuować podróż do San Jose (Kostaryka). W przypadku takiej trasy cała podróż odbywa się na jednym bilecie, a pasażerowie mają zapewniony automatyczny transfer bagażu do San Jose oraz mogą zbierać mile Flying Blue za całą trasę.


Kostaryka to turystyczna perła regionu. Uchodzi za stabilne państwo i bezpieczne, a jednocześnie bardzo egzotyczne miejsce na wakacje. To raj dla miłośników aktywnej turystyki i pięknej, dzikiej przyrody. Na niewielkim terytorium znajduje się pięć czynnych i ponad sto wygasłych wulkanów, a do tego kilometry białych plaż, Morze Karaibskie z obfitością atrakcji dla amatorów nurkowania i lasy deszczowe pełne równikowej flory i fauny.

Wybierając się do Kostaryki warto odwiedzić Park Narodowy Tortuguero, z labiryntem kanałów w lesie deszczowym, po którym można poruszać się tylko łodziami, aby po drodze spotykać wyjce, małpy kapucynki, tukany, papugi, kajmany oraz słynne żółwie zielone.


Obowiązkowym punktem programu jest też Arenal - jeden z najaktywniejszych wulkanów na świecie. Miłośnicy wulkanów i wspinaczki nie mogą pominąć parku z łatwo dostępnym wulkanem Poás, gdzie można podziwiać jeden z największych kraterów na świecie i jezioro w szmaragdowym kolorze. Kolejne atrakcje to Półwysep Nicoya uchodzący za najdzikszy obszar Kostaryki, natomiast Park Narodowy Corcovado to miejsce, gdzie występuje aż sześć gatunków dzikich kotów. W końcu prowincja Guanacaste, w której można podziwiać zróżnicowane wybrzeża Oceanu Spokojnego i jedne z najpiękniejszych plaż tego kraju.Grupa Air France KLM jest liderem w przewozach do Ameryki Środkowej, Południowej i na wyspy karaibskie, oferując łącznie 240 lotów tygodniowo do 27 miast w tym regionie. Od Santiago de Chile, przez Rio de Janerio, Buenos Aires, Limę, Hawanę, po Curacao.

Podczas lotu oferowana jest hiszpańskojęzyczna prasa, a w liczącym ponad 1200 godzin programie rozrywki pokładowej znajdziemy muzykę latino i liczne pozycje filmowe z Ameryki Południowej, nie zabraknie też akcentów kulinarnych z regionu.fot. Air France
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_8b717 2017-03-10 14:34   
gość_8b717 - Profil gość_8b717
Bardzo dobrze, że portal porusza sprawy z tak mało znanych krajów. Brawo! Dużo o samolotach, przelotach, incydentach lotniczych w krajach Ameryki Środkowej znajduje się na portalu zobacz link
jjemiolo 2016-11-08 14:44   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Czy poza dwoma bezposrednimi lotami do SJO, AF ma naprawde dwa razy dziennie loty do PTY? A moze to doloty do PTY z jakas przesiadka w MIA lub w innym porcie, czyli rzekoma przesiadka w PTY do SJO bylaby druga na trasie z CDG.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama