×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraje ChIIC nowymi liderami turystyki


Mówiono już o krajach BRIC - Brazylii, Rosji, Indiach i Chinach - jako liderach wzrostu w światowej gospodarce. W turystyce analitycy spodziewają się natomiast, że rok 2017 będzie należał do Chin, Indii, Islandii i Kuby (ChIIC)."Szykowna" nazwa nowej grupy państw to niejedyny, co powoduje, że mówią o nich wszyscy podczas rozpoczętych dziś (7.11) targów turystycznych World Travel Market w Londynie. Na wydarzeniu jest obecny reporter Pasazer.com.

Jak wynika z corocznego badania World Travel Market Industry Report, zaprezentowanego na otwarcie targów WTM, cztery wymienione kraje będą liderami wzrostu w światowej turystyce w 2017 r. Branża oczekuje, że mimo niewątpliwych zagrożeń - wymienia się przede wszystkim terroryzm, Brexit i ryzyko zwycięstwa Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach prezydenckich - ruch na świecie będzie rósł. 

Sporo przepytanych przedstawicieli branży upatruje szans biznesowych w krajach, gdzie już teraz turystyka jest silna. W tej grupie wyróżnia się Grecja. Branża turystyczna ma też nadzieję na stabilizację i odbicie koniunktury w Turcji, Tunezji i Egipcie. Jednak najbardziej obiecujące kierunki to właśnie kraje ChIIC. 

Spośród ankietowanych przedstawicieli biznesu aż 55 proc. planuje zwiększyć aktywność biznesową w Chinach. 49 proc. celuje w indie, 40 proc. w Kubę, a 37 proc. - w Islandię. Te kraje znalazły się również wśród najczęściej wymienianych celów podróży brytyjskich turystów w 2017 r. 

- Te kierunki są postrzegane jako ekscytujące, nowe, autentyczne i wciąż jeszcze nie są przepełnione turystami - ocenił podczas prezentacji raportu Harold Goodwin, profesor zrównoważonej turystyki z Manchester Metropolitan University. 

Dziennikarzy i analityków najbardziej dziwiła obecność w tym gronie Islandii, ale Caroline Brenner, szefowa działu badań nad turystyką i podróżami w Euromonitor International, podkresliła, że to nic zaskakującego.

- Islandia już przed kryzysem gospodarczym była bardzo popularnym celem podróży. Po zamieszaniu związanym z bankructwem kraju teraz turystyka się odrodziła. Do tego duże znaczenie mają dwie silne linie lotnicze, w tym szczególnie niskokosztowe połączenia transatlantyckie oferowane z kilkudniową przesiadką w Reykjaviku - oceniła Brenner. 

Islandia blisko współpracuje także z władzami w Szkocji, licząc na wzajemny rozwój turystyki. 

Przedstawiciele branży pozytywnie oceniają także liberalizację przepisów wizowych w Chinach, które teraz pozwalają na 15-dniowy pobyt bez wizy dla turystów przypływających do Szanghaju statkami wycieczkowymi. Władze Chin zapowiedziały także zwiększenie liczby pozwoleń na loty do Chin. Z kolei Indie zostały docenione za warty 300 mln dolarów amerykańskich plan inwestycji w infrastrukturę turystyczną. W przypadku Kuby turystów przyciąga przede wszystkim postępująca liberalizacja, a także otworzenie tego kraju na turystów ze Stanów Zjednoczonych. To doprowadziło do skokowego wzrostu liczby połączeń lotniczych na Kubę, z których korzystają nie tylko Amerykanie. 

Partnerami relacji z World Travel Market 2016 są Wizz Air i Wizz Tours. gość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie