Dufry rośnie po przejęciu World Duty Free

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 listopada 2016 06:19

Szwajcarski koncern Dufry zwiększył przychody w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku o niemal 40 proc. do 5,88 mld franków. Za prawie połowę wzrostu odpowiada przejęcie firmy World Duty Free.

Reklama

Po korekcie o efekty przejęcia World Duty Free organiczny wzrost Dufry wyniósł w III kwartale 1,3 proc. Koncern podkreśla, że najlepsze rezultaty notuje w Hiszpanii dzięki ogólnemu wzrostowi liczby pasażerów i w Wielkiej Brytanii, gdzie pasażerowie wydają więcej pieniędzy po osłabieniu funta. Zdecydowanie gorzej koncern radzi sobie w Rosji i w krajach, gdzie tradycyjnie było wielu turystów z Rosji, szczególnie w Turcji.

Bez uwzględnienia efektów przejęcia World Duty Free, Dufry zanotowało spadek przychodów w regionie Europy Południowej z Afryką o 3,6 proc., a w Ameryce Łacińskiej o 6,7 proc. Sprzedaż w rejonie Azji, Bliskiego Wschodu i Australii nie zmieniła się. W Ameryce Północnej przychody wzrosły o 3,8 proc., w Europie (od Wielkiej Brytanii po Rosję) – o 0,8 proc.

EBITDA koncernu wzrosła o 34,9 proc. do 685,4 mln franków. Rok temu było to zaledwie 508 mln franków. Wynik brutto wzrósł o ponad 40 proc. do 3,44 mld franków.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama