Lagardère przejmie sklepy EuroShop w Polsce i Estonii

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
03 listopada 2016 06:43
Firma Lagardère Travel Retail porozumiała się z Inflight Service Group (IFS), właścicielem sklepów EuroShop na lotniskach i promach, w sprawie przejęcia działalności w Polsce i Estonii.
Reklama

Transakcja ma na celu przejęcie działalności IFS Poland, czyli pięciu sklepów na lotnisku w Modlinie oraz sklepów bezcłowych polskiej spółki Unity Lines, oraz IFS Estonia, operatora trzech sklepów na lotnisku w Tallinie i sklepu w porcie morskim. Przejęcie polskich sklepów uzależnione jest od spełnienia szeregu warunków, w tym uzyskania zgody władz na przeprowadzenie transakcji.

Przejęcie oznacza znaczące rozszerzenie działalności Lagardère Travel Retail w regionie.

- Pokrywa się to ze strategią Lagardère Group rozszerzania działalności poprzez rozwój biznesu i otwieranie punktów handlowych w miejscach podróżowania. - powiedział prezes Lagardère Travel Retail, Dag Rasmussen.

Rasmussen w rozmowie z DFNIonline wskazał na kilka inwestycji Lagardère Travel Retail w rejonie Europy Środkowo - Wschodniej, takich jak tworzenie sklepu walk-through na lotnisku w Pradze oraz planów stopniowego otwierania punktów handlowych, spożywczych oraz kiosków w Gdańsku, gdzie firma wygrała główny kontrakt koncesyjny. Odniósł się także do "niewielkiego przejęcia w Europie Północno-Centralnej.

- Jest to dość pracowity i interesujący czas dla Lagardère. - podsumował Rasmussen.

Kontrakt IFS Estonia na prowadzene trzech sklepów na lotnisku w Tallinie wygasa 31 grudnia 2017 r. Lotnisko w Tallinie ogłosiło przetarg na nowy kontrakt na okres 10 lat.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama