IAG zamontuje Wi-Fi w samolotach

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 listopada 2016 06:17
Od przyszłego roku koncern IAG udostępni pasażerom bezprzewodowy dostęp do internetu na pokładach samolotach wąskokadłubowych. Montaż rozpocznie się od airbusów A321 British Airways i łącznie obejmie 341 samoloty.
Reklama

Koncern International Airlines Group, w skład którego wchodzą linie British Airways, Iberia, Vueling i Aer Lingus, podpisał umowę z firmą Inmarsat na montaż szerokopasmowego internetu na pokładach samolotów wąskokadłubowych grupy. Cała umowa obejmuje 341 maszyny z rodziny A320, w tym: 132 samoloty British Airways, 125 Vuelinga, 49 Iberii i 39 Aer Lingusa.

IAG wybrał technologię najnowszej generacji opartą o łącze 4G. Prędkość połączenia ma być zbliżona do dostępnej na ziemi i wystarczyć m.in. do oglądania filmów, słuchania muzyki czy korzystania z mediów społecznościowych.

IAG zapewnia, że będzie pierwszym europejskim koncernem, który zaoferuje tak dobre łącze we wszystkich samolotach wąskokadłubowych. Wcześniej w tym roku grupa zapowiedziała, że zamontuje internet w maszynach szerokokadłubowych.

Do 2019 r. 90 proc. samolotów IAG ma być wyposażonych w szerokopasmowy dostęp do internetu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama