Kraków: 19-proc. wzrost w październiku

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
2 listopada 2016 15:21
18 komentarzy
W październiku z usług krakowskiego lotniska skorzystało ponad 445 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 19 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 

W sobotę, 29 października zakończył się sezon letni 2016 r. Liczba pasażerów obsłużonych na krakowskim lotnisku w tym okresie wzrosła o 16 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Do wczoraj (01.11) z krakowskiego lotniska skorzystało tylu pasażerów, ilu w całym 2015 r. - 4 221 171 podróżnych.

W ostatnim miesiącu sezonu letniego odnotowano 3 680 operacji lotniczych, co stanowi wzrost o 16 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Od początku roku do 31 października obsłużono ponad 4,210 mln pasażerów, co przekłada się na wzrost o 17 proc. w stosunku do 2015 roku.

Kraków i Małopolska są atrakcyjne nie tylko w lecie. Nasz region przygotował ofertę dla różnych gałęzi gospodarki i jest w polskiej czołówce pod względem liczby instytucji badawczo-rozwojowych – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Dzisiaj drugi największy przewoźnik obecny na krakowskim lotnisku – easyJet – zainaugurował loty do Neapolu. To jedno z czterech połączeń tej linii lotniczej, które zostaną uruchomione w listopadzie. Cieszy nas to tym bardziej, że przewoźnicy rzadko decydują się na otwieranie nowych połączeń w sezonie zimowym dodał.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kelo 2016-11-26 20:34   
Kelo - Profil Kelo
łysy: Listopad można powiedzieć bez przekierowań póki co. Jak słusznie zauważyłeś poszedł wczoraj STN do KTW (bardzo niefortunnie bo przed nim i chwile po nim się dało już lądować) ale 2 dni wcześniej zyskaliśmy za to STN z RZE :D więc bilans na 0. Easyjet ma w stałym zwyczaju przeczekiwania złej pogody w OSR/WAW/KTW i przylatywania z paxami do Krakowa. W połowie miesiąca jakiś czarter w środku nocy z KTW przechwycony był przez KRK, więc można nawet powiedzieć że z dawcy staliśmy się biorcą paxów z powodów warunków atmosferycznych. Ja się nie dziwię wyraźnej poprawie sytuacji w tym roku. 5tys palenisk węglowych już zostało zlikwidowane, w trakcie likwidacji jest kolejne 5tys. Ten węgiel do ogrzewania to był koń trojański ze Śląska, żebyśmy w smogo-mgle siedzieli i oddawali samoloty do Pyrzowic :D :-) hahaha (wiadomo z geografii cząsteczki wody łączą się z cząsteczkami zanieczyszczeń i robią dotkliwe i długotrwałe mgły pod ils_cat3) Za straty pasażerów i statystyk na tą chwilę (bo miesiąc się nie skończył to nie krakam) będą odpowiadać LH/LOT ze swoimi odwołaniami
gość_16fea 2016-11-26 20:01   
gość_16fea - Profil gość_16fea
Największe straty z powodu strajków i mgieł będą w WAW i KRK.
lysypiotr76 2016-11-26 20:00   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Kelo - W KRK też mieliście przekierowania.Wczoraj FR z STN do KTW i dzisiaj U2 do OSR . Dwa samoloty plus odwołane loty LH to trochę strat będzie na koniec miesiąca.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy