BA zapowiadają siedem europejskich tras

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
02 listopada 2016 16:44
5 komentarzy
Linie British Airways zapowiedziały siedem nowych tras europejskich z Londynu Heathrow. Pierwsze z nich wystartują pod koniec marca przyszłego roku.
Reklama

W pierwszej kolejności, 28 marca, uruchomione zostaną trasy z Londynu-Heathrow do Tallina oraz Murcii w Hiszpanii. Dzień później British Airways poleci do Nantes we Francji. 3 maja przewoźnik zainauguruje loty do Montpellier we Francji, a dokładnie miesiąc później poleci na grecką wyspę Zakintos oraz do Brindisi we Włoszech. Ostatnim z nowo ogłoszonych kierunków jest Pula w Chorwacji, dokąd brytyjski przewoźnik zacznie latać 1 lipca. Wszystkie nowo ogłoszone kierunki będą obsługiwane dwa razy w tygodniu z terminalu 5 lotniska London Heathrow, z wyjątkiem lotów do Puli, które będą obsługiwane z terminalu 3.

Loty przewidziane są na wtorki, środy i soboty i będą wykonywane prawie wyłącznie popołudniami i wieczorami, gdyż właśnie wtedy dostępne są sloty na londyńskim lotnisku.

Ogłoszenie nowych europejskich kierunków zirytowało przeciwników budowy nowego pasa startowego.

- Dosłownie parę dni po tym, gdy budowa trzeciej drogi startowej lotniska uzyskało zielone światło, tak aby Wielka Brytania mogła mieć więcej połączeń do wschodzących rynków świata, linie British Airways, główny klient Heathrow, zdecydowały się odtrąbić fakt, że planują uruchomić siedem nowych tras w Europie, które są wyłącznie kierunkami wypoczynkowymi - powiedział szef grupy HACAN, skupiającej osoby poszkodowane budową nowego pasa startowego, John Stewart, cytowany przez Independent.

Loty będą obsługiwane samolotami airbus A319 i A320.Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
greg0303 2016-11-06 07:07   
greg0303 - Profil greg0303
Linie British Airways zmienią konfuguracje wnętrz samolotów B777. Od 2018 roku maszyny tego typu, obsługujące rejsy z/do Londyny/Gatwick, będą miały układ siedzeń w klasie ekonomicznej 3-4-3. Brytyjski przewoźnik twierdzi, że w ten sposób koszty operacyjne na jednego pasażera będą niższe niż w samolotach B787 linii Norwegian. Również maszyny zbazowane w porcie lotniczym Heathrow zostaną poddane tej samej zmianie konfiguracji w późniejszym terminie.

Flota A320 British Airways zwiększy ilość miejsc na pokładzie do 180. Będzie to więc ta sama konfiguraja jak w samolotach tego roku eksploatowanych przez linie easyJet.
gość_d2510 2016-11-05 18:59   
gość_d2510 - Profil gość_d2510
mikitom. Może się nie mieszczą z wszystkimi lotami na T5, z tego co wiem to z T5 korzysta także Iberia. Natomiast Kraków lata na pewno na 5 bo również leciałem i stąd wiem.
mikitom 2016-11-05 13:08   
mikitom - Profil mikitom
Tego się nie spodziewałem, wiem tylko, że wszystkie loty do/z Warszawy są z terminala 3 (wiem, bo sam leciałem w tym roku) co utrudnia trochę tranzyt w Londynie. Z tego co się orientuję Praga też jest z 3. Jestem ciekaw co na to wpływa.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama