Panoramiczne okna w samolotach Embraera

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
26 października 2016 09:45
Embraer przedstawił koncept panoramicznych okien, które zapewnią widok w płaszczyźnie 180 stopni i jak zapewnia producent, odmienią sposób podróżowania.
Reklama

Proponowane udogodnienie nie jest przewidziane dla samolotów pasażerskich używanych przez linie lotnicze, ale do zastosowania w samolocie korporacyjnym Embraer Lineage 1000E, bazującym na modelu embraer E190. Lineage reklamowany jest przez producenta jako “ultra wielki” samolot korporacyjny, będący w stanie wygodnie pomieścić 19 pasażerów.

System panoramicznych okien został przewidziany w projekcie koncepcyjnym Kyoto Airship, który ma łączyć podróże lotnicze z wygodami, jakie do tej pory zarezerwowane były dla posiadaczy luksusowych jachtów.

Centralnym punktem projektu są unikalne okna, które wbudowane są w ścianę oraz sufit kabiny i rozpościerają się od poziomu nieco powyżej podłogi. Jak zapewniają twórcy, Jay Beever - wiceprezydent projektowania wnętrz firmy Embraer, Patrick Knowles - projektant jachtów oraz firma Boat International, efektem będzie kabina samolotu, która nawiązuje do wzornictwa nautycznego.

Poza niezwykłymi oknami, na pokładzie Kyoto Airship znajdą się liczne udogodnienia, mające sprawić że podróż będzie komfortowa i nie męcząca. Wyposażenie samolotu przewiduje w pełni funkcjonalną kuchnię, sypialnię a nawet strefę spa i prysznic. W projekcie kabiny widoczne są inspiracje kulturą japońską.

fot. Embraer
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama