×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice z dobrymi wynikami cargo


W Pyrzowicach rośnie ruch cargo. Od początku roku do września odprawiono prawie osiem procent więcej frachtu lotniczego niż w tym samym okresie ubiegłego roku.Od początku tego roku do końca września w katowickim porcie lotniczym obsłużono dokładnie 13 063 tony frachtu lotniczego, czyli o 959 to więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, co przełożyło się na 7,9 procent wzrostu.

Lotnisko prognozuje, że ten rok będzie najlepszy w historii pod względem przewozów cargo. W całym ubiegłym roku w Katowice Airport obsłużono 16 119 ton ładunków, w tym roku liczba ta powinna być wyższa między innymi dzięki temu, że w ubiegłym miesiącu jedna z największych firm  kurierskich, DHL Express, otworzyła swój terminal cargo, dzięki któremu zwiększy się liczba przesyłek lotniczych odprawianych w Pyrzowicach. Regularne rejsy do Katowic realizują także inne międzynarodowe firmy kurierskie, takie jak TNT, FedEx i UPS, latając do swoich europejskich punktów przeładunkowych w Lipsku, Liege, Kolonii/Bonn i Paryż Roissy.

W ostatnim czasie zarządzające lotniskiem Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA zrealizowało inwestycje, których celem było zwiększenie przepustowości infrastruktury cargo i przyspieszenie procesu obsługi frachtu lotniczego. W południowo-wschodniej części lotniska powstał najnowocześniejszy w Polsce terminal cargo o powierzchni 12 tys. m kw. wraz z parkingami i siecią dróg wewnętrznych. Przed obiektem powstała nowa płyta postojowa do obsługi samolotów towarowych.

– Nasi partnerzy na rynku cargo doceniają nowoczesną infrastrukturę lotniska i w jej oparciu planują dalszy rozwoju. Prognozy wskazują, że w najbliższych latach ruchu cargo będzie w Pyrzowicach stabilnie rósł. Oddanie do użytku w maju 2016 roku nowej bazy cargo, w południowo-wschodniej części portu, jest pierwszym etapem realizacji projektu cargo city. Docelowo chcemy tam stworzyć obszar aktywności produkcyjno-logistycznej i dzięki temu, jeszcze bardziej pobudzić rozwój segmentu ruchu towarowego. Pomimo pewnych trudności związanych z realizacja tego projektu, w tym niezrozumiałych dla mnie protestów w związku z planowaną budową nowej drogi z węzła Mierzęcice na drodze ekspresowej S1 do planowanej strefy, jestem przekonany, że nasze starania zakończą się sukcesem. – powiedział prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, Artur Tomasik

Prawie ośmioprocentowy wzrost przewozu frachtu lotniczego w Katowicach plasuje port lotniczy powyżej średniej światowej i europejskiej - zgodnie z danymi IATA na całym świecie w roku 2015 wzrost przewozu cargo wynosił 2,2 procent, podczas gdy w Europie utrzymywał się na poziomie zerowym.  gość_f92fe - Profil
gość_f92fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie