Bombardier zwolni 7,5 tys. pracowników

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
24 października 2016 11:28
Bombardier już drugi raz w tym roku planuje znaczną redukcję zatrudnienia. Cięcia dotkną 7,5 tys. pracowników.
Reklama

Dwie trzecie cięć dotkną pracowników w dziale taboru szynowego Bombardier Transportation. Reszta obejmie pracujących w segmencie lotniczym. Na m.in. redukcji zatrudnienia Bombardier chce zaoszczędzić ponad 200 mln dolarów. Według producenta w zbyt wielu miejscach produkowane są te same elementy, co wyraźnie podnosi koszty i zmniejsza efektywność.

W lutym br. Bombardier informował o planach zwolnienia 7 tys. pracowników. Ponad połowa zwolnień dotyczyła zatrudnionych w sektorze taboru szynowego w Europie. Ostatni etap zwolnień objął 2 tys. pracowników w Kanadzie z czego 1,5 tys. w Quebec. To sprzeczne ze słowami prezesa Bombardiera, Alaina Bellemare, który zapewniał, że chce chronić miejsca pracy w Kanadzie.

Redukcja etatów ma przynieść zwiększenie efektywności produkcji, cięcie kosztów oraz poprawę sytuacji finansowej producenta, która nie jest najlepsza. W drugim kwartale br. strata netto producenta wyniosła 490 mln dolarów. Bombardier jest zdania, że nawet tak znaczące zwolnienia nie będą miały wiążącego wpływu na utrzymanie obecnego tempa produkcji. Przeciwnego zdania są członkowie związków zawodowych, którzy sprzeciwiają się decyzji o redukcji zatrudnienia.Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama