Lagardère otworzy sklepy duty free na lotnisku w Rijadzie

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
22 października 2016 14:05
Firma Lagardère Travel Retail (LTR) ogłosiła, że uzyskała koncesję na prowadzenie sklepów wolnocłowych o łącznej powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych w porcie lotniczym King Khaled International Airport w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie.
Reklama

Firma LTR wygrała kontrakt jako konsorcjum, w skład którego wchodzą także lokalni przedsiębiorcy: Saudi Airlines Catering Company (SACC) oraz Arabian Ground Handling Logistic Company.

Podpisanie kontraktu poprzedziła procedura przetargowa, którą firma LTR określiła jako bardzo konkurencyjną, przeprowadzona przez Riyadh King Khaled International Airport. W warunkach przetargowych lotnisko poszukiwało operatora dwóch sklepów duty free, każdy z nich o powierzchni około tysiąca metrów w kwadratowych, w których sprzedawane byłyby perfumy i kosmetyki, ubrania i akcesoria, wyroby ze słota, biżuteria z diamentami, wyroby tytoniowe, konfekcja, produkty spożywcze, drogeryjne, wyroby elektroniczne, zabawki oraz pamiątki.

- Firma Lagardère Travel Retail jest niezwykle dumna z przyznanej koncesji na operowanie sklepów Duty Free w porcie lotniczym King Khaled International Airport w Rijadzie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy by nie zawieść zaufania, jakie pokłada w nas lotnisko i nie możemy się doczekać zapewnienia najlepszych doznań związanych z zakupami Duty Free pasażerom korzystającym z Kind Khaled International Airport. Jesteśmy pewni sukcesu operacji, które będziemy prowadzili razem z dwoma partnerami o doskonałej reputacji i kompetencjach. - powiedział prezes Lagardère Travel Retail, Dag Rasmussen, komentując wygraną w przetargu.

- Lotnisko wita Lagardère Travel Retail oraz cieszy się na przyszłą długą i owocną współpracę oraz pojawienie się nowych, międzynarodowych marek w naszych sklepach wolnocłowych. Nie możemy doczekać się otwarcia nowych sklepów, które połączą międzynarodowe standardy z kulturą Arabii Saudyjskiej. - dodał prezes Riyadh Airports Company, zarządcy lotniska, Abdulaziz Aboharba.

W 2015 roku port lotniczy w Rijadzie obsłużył ponad 10 mln pasażerów.

fot. Stefan Krasowski, flickr
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama