LOT: Rejsy do Połągi zawieszone na zimę

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
20 października 2016 12:53
22 komentarzy
Z system rezerwacyjnego PLL LOT wynika, że z końcem października br. przewoźnik kasuje połączenie z Warszawy do Połągi. Jednak jak potwierdziliśmy to u przewoźnika wróci ono z początkiem sezonu letniego 2017.
Reklama

Linia zainaugurowała tę trasę zaledwie pół roku temu - 2 marca 2016 - w ramach rozwoju siatki, po ustaniu nałożonych na nią ograniczeń we względu na pomoc państwową. Loty oferowane były początkowo sześć razy w tygodniu: wyloty z Polski odbywały się codziennie z wyjątkiem sobót, powroty - z wyjątkiem niedziel. W końcowej fazie obsługi trasy, LOT zrezygnował także z rotacji z wtorku na środę.

Ostatni raz samolot bombardier Q400 uda się w trasę na litewskie wybrzeże Bałtyku w piątek 28 października br. i wróci następnego dnia.

Dopiero dziś (21.10) udało nam się uzyskać komentarz przewoźnika.

- Połączenie spełniło nasze oczekiwania i doskonale wpisało się w naszą nową strategię. Generuje ono przewidywane przez nas potoki pasażerów transferowych. Liczymy, że po zimowej przerwie powtórzymy sukces tej trasy - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Adrian Kubicki, rzecznik prasowy PLL LOT.

Jak zapewnia przewoźnik, rejsy wkrótce zostaną załadowane do systemu rezerwacyjnego.

#AKTUALIZACJA (21.10.2016, godz. 12:26): zmiana tytułu, dod. informacje o wznowieniu i cytat#

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_2d3d8 2016-10-24 08:06   
gość_2d3d8 - Profil gość_2d3d8
Pewnie tak jak większość wspominała. Chodzi tu tylko o dopłaty, dlatego też połączenie wróci latem. Rozumiem LOT - jest w słabej kondycji finansowej, dlatego też nawet na dochodowych trasach oczekuje dopłat. To może pozwolić spółce wyjść na prostą za jakiś czas. Trzymam za nich kciuki, bo na razie rzeczywiście coś zmieniają i to dość prężnie.
jjemiolo 2016-10-24 02:45   
jjemiolo - Profil jjemiolo
43a96: potwierdzasz co napisal aguirre ze PLQ ma potencjal nie tylko prywatny co jest wazne dla rentownosci. Jesli LO zamyka trase tylko na zime z zamiarem przywrocenia na lato, nie wydaje mi sie to dobrym posunieciem bowiem niestabilnosc operacji nie wyrabia przyzwyczajenia klienteli do firmy. W przypadku PLQ wydaje mi sie to wazne gdyz Ty i aguirre piszecie ze jakkolwiek lata polska klientela to wiekszosc pasazerow to nie Polacy. Jak mozna na nich liczyc latem kiedy oni nie moga liczyc na LO zima? Jest dosc znana regula w transporcie ze kazda nowa trasa wymaga czasu na "przywyczajenie" rynku. Operacje ad-hoc, czytaj sezonowe, moga sie udac kiedy cena jest niska albo sezonowosc bardzo wysoka. W ruchu sluzbowym, na czym linion powinno szczegolnie zalezec, liczy sie korzystny rozklad i wiarygodnosc obslugi.
gość_33e63 2016-10-23 18:30   
gość_33e63 - Profil gość_33e63
gość_43a96 Przeciez, wiem ze calego samolotu nie zapelni ruch do rafineri. Z tego co pamientam to podobno wysylali tam sporo inzynierow no i negocjowali z litwskimi kolejami, albo chcieli budowac nowy rurociag. Juz nie pamientam na jakie inne problemy tez tam natrafiali. Moze negocjacje w sprawie rurociagu luz z koleja byly prowadzone w Wilnie. Nie mam az takich informacji no ale jak wysylai tam inzynierow z Polski do rafineri to chyba tez musieli im kupic bilety!
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama