Lufthansa: Pozytywne dane za wrzesień oraz lepsze prognozy

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
21 października 2016 08:54
Lufthansa podniosła wysokość prognozowanego zysku na ten rok po dobrych danych z września, będących rezultatem dobrych wyników rezerwacji biznesowych z września oraz zmniejszenia oferowania.
Reklama

Niemiecki przewoźnik ogłosił, że wbrew wcześniejszym, pesymistycznym, zapowiedziom, planuje dochody EBIT na 2016 rok na poziomie dochodów ubiegłorocznych, kiedy to osiągnął 1,8 mld euro przychodu.

Pozytywne prognozy Lufthansy różnią się od opublikowanych w tym miesiącu prognoz Ryanair oraz easyJet, które to linie obniżyły tegoroczne prognozy zysku. Linie te w większym stopniu obecne są na rynku brytyjskim niż Lufthansa, przez co zostały bardziej dotknięte spadkami kursu brytyjskiego funta, który traci na wartości od czasu czerwcowego referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej.

Grupa Lufthansa ogłosiła w lipcu, że prognozuje spadek planowanego zysku EBIT na ten rok, co związane jest z tegorocznymi atakami terrorystycznymi w Europie, przez które spadła ilość pasażerów podróżujących w celach turystycznych, w szczególności zmniejszyła się sprzedaż biletów na trasach dalekodystansowych do Europy.

19 października przewoźnik niespodziewanie ogłosił, że sprzedaż biletów last-minute we wrześniu, szczególnie wśród klientów biznesowych, była lepsza niż zakładano. Skorygowany zysk EBIT za pierwsze dziewięć miesięcy tego roku był na stabilnym poziomie 1,68 mld euro, w porównaniu do 1,69 mld euro w tym samym okresie w roku 2015.

Lufthansa ogłosiła, że teraz przewiduje spadek dochodów w czwartym kwartale na poziomie od siedmiu do ośmiu procent, wbrew wcześniejszym prognozom zapowiadającym spadek na poziomie od ośmiu do dziewięciu procent.

Przewoźnik ostrzega, że obawy turystów przed podróżowaniem cały czas wpływają na długoterminowe rezerwacje biletów na dalekodystansowe trasy do Europy.

- Prognozowanie rezerwacji krótkoterminowych pozostaje więc wyzwaniem i może prowadzić do posuwającej się znacznej zmienności zysku. - czytamy w oświadczeniu.

Pełen raport finansowy Lufthansy zostanie opublikowany 2 listopada.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama