PolskiBus: 33 godziny w autokarze na Ukrainę

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
20 października 2016 09:13
8 komentarzy
PolskiBus uruchomi połączenie dwa międzynarodowe połączenia z Polski na Ukrainę. Pierwszy kurs zaplanowany został na 21 października br.
Reklama

W pierwszym etapie współpracy PolskiBus zaoferuje dwie międzynarodowe trasy oferta PolskiBus.com zostaje rozbudowana o dwie linie z codziennymi kursami łączącymi aż 18 miast w Polsce z 7 lokalizacjami na Ukrainie:

  • U1 Szczecin - Gorzów Wielkopolski - Piła - Bydgoszcz - Toruń - Włocławek - Płock - Warszawa - Radom - Lublin - Lwów - Iwano-Frankiwsk - Czerniowce
  • U2 Poznań - Leszno - Wrocław - Opole - Katowice - Kraków - Tarnów - Rzeszów - Lwów - Tarnopol - Winnica - Chmielnik - Chersoń

Przejazd na trasie ze Szczecina do Czerniowców będzie kosztował 170 zł w jedną stronę i potrwa 28 godzin. Natomiast z Poznania do Chersonia bilet w jedną stronę będzie kosztował 200 zł , zaś podróż potrwa 33 godziny.

Połączenia będą obsługiwane przez autokary firm Ideal Travel oraz ukraińskiego partnera Fortuna Reisen. Na wybranych kursach linii Chersoń - Poznań nastąpi zmiana autokarów w Tarnopolu, a na wybranych kursach linii Szczecin-Czerniowce nastąpi zmiana autokarów we Lwowie. Większość pojazdów będzie wyposażona w klimatyzację, Wi-Fi, toalety oraz gniazdka elektryczne.

Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym. Ich cena ma być stała ponadto przewoźnik nie przewidział od tego żadnych ulg. Polski Bus przypomina, że każdy pasażer powinien mieć ze sobą ważny paszport oraz wydrukowany bilet.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2ddd3 2017-08-15 14:56   
gość_2ddd3 - Profil gość_2ddd3
Miałam zamówione bilety z Warszawy do Lwowa- niestety dla mnie i dla piątki innych pasażerów zabrakło miejsc. Bilety kupiłam przez polskiego busa, licząc że skoro sprzedają bilety pośrednika- Ideal Travel to jest z nimi wszystko w pożądku. Od kierowcy bardzo ciężko było uzyskać jakiekolwiek informacje (bariera językowa i brak chęci współpracy). Zdezelowany bus nie miał jakichkolwiek napisów w alfabecie łacińskim, oprócz małej naklejki Polskiego Busa- ciągle zasłoniętej przez dziką kolejkę. Kierowca nie miał żadnej listy przewozowej- nie miał pojęcia ile osób i z jakimi biletami powinno się stawić na przystankach. Po telefonie do biura podano nam numer rzekomo do przewoźnika z którym był brak jakiegokolwiek kontaktu. Horrendalnie drogie połączenia z infolinią polskiego busa nie pomogły nam nic załatwić, aż w końcu kierowca odjechał pozostawiając nas z informacją, że na pewno jest jakiś inny bus do Lwowa.
Straciłam pieniądze za rezerwacje biletów, hotel i cały planowany urlop.
gość_0b463 2017-08-05 09:25   
gość_0b463 - Profil gość_0b463
ŻĘNADA
W pon jechałem na trasie Wrocław - Katowice. Miałem wykupiony bilet z rezerwują wybranego miejsca przy szybie i zwiększonym miejscem na nogi. Zapłaciłem za to 5 zł. Podstawiono autobus zastępczy. Bez gniazdek napięciowych i wifi. Na prośbę o zwrot kasiorki za rezerwację dostałem odp.
"Może się zdarzyć, iż numeracja nie obowiązuje, jednakże są to sporadyczne przypadki. Ponieważ został podstawiony autobus zastępczy opłata za miejsce 5 zł została wykonana" Czyli jak mój nr zarezerwowanego miejsca w autokarze zastępczym będzie na końcu autokaru i od strony korytarza to nic się nie stało?
Niedz kurs z Tarnopola do Wrocławia autobus odjeżdża 1,40 h przed czasem podanym w rozkładzie jazdy. Wcześniej sygnalizuje drogą mailową o takiej możliwości bo jestem kilka dni wcześniej na dworcu odjazdu. W odp otrzymuję godzinowy rozkład jazdy, który jest zmieniony ponad 2 tyg. Na własną rękę muszę pokonać 140 km do Lwowa aby wrócić do domu. ŻENADA
gość_7a70e 2017-04-08 21:43   
gość_7a70e - Profil gość_7a70e
Nie każdy jest w stanie odnalezć się w tyakim kombinowanym połączeniu, a do autokaru można wsiąść w punkcie A i wysiąść w B, a wśród przewoźników jest już naprawdę duża konkurencja, więc i jakość się pewnie będzi epoprawiać. Ile tego jestr to można zobaczyć choćby na zobacz link bo oni współpracują z większością
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama