×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Dreamliner leci do ChicagoDziś (16.01) odbędzie się pierwszy dalekodystansowy lot Boeinga 787 Dreamliner należącego do Polskich Linii Lotniczych LOT z Warszawy do Chicago. Start zaplanowany jest na 15:55.Na lotnisku trwa briefing prasowy z udziałem Michała Marca, dyrektora PPL oraz Tomasza Balcerzaka, członka zarządu ds. techniczno – operacyjnych LOT-u.Inauguracyjny rejs transatlantycki polskiego przewoźnika stanął pod znakiem zapytania po tym, jak Japan Airlines oraz All Nippon Airways wstrzymały loty wszystkich swych Boeingów 787.

- Podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wylotu samolotu do Chicago - mówi Marek Kłuciński, rzecznik LOT-u.

Kłuciński dodał, że żadna z usterek, które dotyczyły samolotów Boeinga we flotach innych linii lotniczych, w polskich egzemplarzach nie została ujawniona.

Na pokładzie samolotu znajduje się 208 pasażerów, którzy po raz pierwszy mają okazję skorzystać z nowej oferty przewoźnika podróżując w trzech klasach - Elite Club (biznes), Premium Club (premium economy) oraz ekonomicznej.

Lot to Chicago potrwa ok. 9 godzin i 15 minut, samolot pokona 7670 km. 

Po przylocie na lotnisko O'Hare Dreamliner LOT-u zostanie powitany przez m.in. burmistrza Chicago oraz lokalnych dziennikarzy i zaproszonych gości. 

Lotnisko w Chicago to pierwszy kierunek długodystansowy, na którym operować będzie najnowszy nabytek LOT-u. Jest to jeden z flagowych i najbardziej prestiżowych kierunków polskiego przewoźnika, który wykonuje rejsy na tej trasie już od ponad 40 lat. "Wietrzne miasto" jest też miejscem, gdzie od wielu lat znajdują się największe skupiska Polaków oraz ośrodki kulturalno-społeczne środowisk polonijnych. 

Na przestrzeni lat LOT wykonywał rejsy na trasie do Chicago najpierw na samolocie Iluszyn 62, następnie od końca lat osiemdziesiątych Boeingu 767 i od dzisiaj na Boeingu 787 Dreamliner, najnowocześniejszym samolocie pasażerskim świata. 

- To ważny moment w długiej i pięknej historii naszej firmy. LOT przeszedł długą drogę, aby dzisiaj móc zaproponować swoim pasażerom ten najnowocześniejszy samolot świata na najważniejszych trasach dalekodystansowych przewoźnika - mówi Zbigniew Mazur, p.o. prezes zarządu PLL LOT. - Pasażerowie dzisiejszego rejsu do Chicago doświadczą jako pierwsi nie tylko znacznego komfortu podróży Dreamlinerem, ale przede wszystkim przekonają się o jeszcze wyższych standardach naszej obsługi - dodaje Mazur.

Paweł Cybulak
fot. WBgość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie