×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szymany będą miały całodobowe przejście graniczne


Na lotnisku w Szymanach będzie działało dodatkowe, całodobowe, przejście graniczne.


Otwarcie nowego przejścia granicznego wiąże się z uruchomieniem nowych lotów do Londynu. W tej chwili loty z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Londynu Luton realizują linie Wizz Air, od pierwszego listopada ruszy połączenie do Londynu Stansted obsługiwane przez linie Ryanair. Spowoduje to wzrost liczby pasażerów podróżujących poza strefę Schengen. 

Kwestie organizacyjne nowego przejścia granicznego reguluje projekt rozporządzenia MSWiA ws. ustalenia dodatkowych lotniczych przejść granicznych, który zakłada stworzenie całodobowego przejścia granicznego umożliwiającego przeprowadzanie kontroli granicznej i celnej bez ograniczeń czasowych. W Ocenie Skutków Regulacji dołączonej do projektu przeczytać można, że zmiany zwiększą konkurencyjność lotniska, a także dochody powiązanych z nim przedsiębiorstw.

Po tym gdy wraz z końcem sezonu letniego loty z Szyman zawiesi Adria oraz Sprint Air, a w ostatnim tygodniu września skończyła się umowa lotniska z PLL LOT na loty do Warszawy, to właśnie loty do Londynu będą jedynymi regularnymi kierunkami obsługiwanymi w porcie lotniczym Olsztyn-Mazury w sezonie zimowym. 
gość_00223 - Profil
gość_00223
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie