Sukces trasy z Katowic na Karaiby

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
17 października 2016 08:04
28 komentarzy
W czwartek 7 października 2016 r. minęły trzy miesiące od inauguracji rejsów z Katowic na Dominikanę, czyli pierwszego w historii polskich portów regionalnych bezpośredniego, dalekodystansowego połączenia czarterowego. Kwartał funkcjonowania tej trasy to dobry czas na pierwsze podsumowanie.
Reklama
Przypomnijmy, że to wyjątkowe połączenie na rynku przewozów czarterowych z polskich lotnisk regionalnych, realizowane jest na zlecenie biura podróży TUI Poland przez holenderską linię lotniczą TUIfly. Rejsy obsługiwane są szerokokadłubowym Boeingiem 767-300ER. Do tej pory wykonano czternaście rotacji na trasie Pyrzowice – Punta Cana - Pyrzowice, przy średnim wypełnieniu samolotu na poziomie 98% dostępnych miejsc.

- Obserwujemy duże zainteresowanie bezpośrednim połączeniem do Punta Cany. Cieszy fakt, że nasza konsekwentna współpraca z biurem podróży TUI Poland daje tak wymierne efekty. Uruchomienie tej trasy nie byłoby możliwe bez nowoczesnej infrastruktury naszego lotniska, którą nieustannie rozbudowujemy i modernizujemy. Jednym z jej kluczowych elementów jest nowa droga startowa, którą oddaliśmy do użytku w maju zeszłego roku. Ten ważny element naszej infrastruktury, bez wątpienia, był jednym z argumentów, który pomógł podjąć TUI Poland oraz ich przewoźnikowi TUIfly, decyzję o uruchomieniu trasy do Dominikany. Jestem przekonany, że z każdym rokiem, siatka bezpośrednich, dalekodystansowych połączeń czarterowych z naszego portu będzie się rozszerzać - podsumował dotychczasowe funkcjonowanie trasy Artur Tomasik, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem.


Od listopada 2016 r. do maja 2017 r. loty na Dominikanę odbywać będą się co 10 dni. Następnie na sezon letnim połączenie znowu będzie obsługiwane w takcie tygodniowym.

- Ogromne zainteresowanie lotami do Dominikany potwierdza, że podjęliśmy dobrą decyzję uruchamiając pierwsze transatlantyckie połączenie regionalne. Po sukcesie wyjazdów wakacyjnych, kierunek cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem również w okresie zimowym. W sprzedaży jest już oferta na Lato 2017 i liczymy na jeszcze większe zainteresowanie wylotami z Katowic - powiedział Marcin Dymnicki, Prezes Zarządu TUI Poland.

Katowice Airport jest największym, regionalnym polskim portem lotniczym w zakresie obsługi ruchu czarterowego. W tym segmencie, w okresie od stycznia do końca września 2016 roku, obsłużono w Pyrzowicach 970 tys. pasażerów o 13 tys. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Aktualnie w sprzedaży z Pyrzowic jest ponad 100 tras regularnych i czarterowych.

fot. materiały prasowe Katowice Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b179f 2016-10-21 14:23   
gość_b179f - Profil gość_b179f
No i dzisiaj znów 10h opóźnienia przy powrocie z Punta Cana....
gość_d2626 2016-10-18 09:37   
gość_d2626 - Profil gość_d2626
Dokładnie Ślązacy odpowiadają za 85% wypełnienie na wszystkich południowych lotniskach. Przez brak siatki połączeń z Pyrzowic muszą latać z Krakowa, Wrocławia a nawet Rzeszowa. Gdyby nie Ślązacy, to Balice zostały by zamknięte i latałby co najwyżej mewy. Pyrzowice są pokrzywdzone przez zawziętych krakusów. Cały region upada przez krakusów którzy wysysają fundusze.
gość_8dacb 2016-10-18 09:00   
gość_8dacb - Profil gość_8dacb
gość_efd83 Gościu mówi bardzo dobrze :)
A Kraków ma nwm o co pretensje !!! Gdyby od was był potencjał to Tui latało by od was na Dominikanę :/ No ale krakus znowu wie lepiej !!! bo według nich 80 % samolotu to pasażerowie z Krakowa 19 % chyba z Gdańska z 1% no to może ewentualnie z Katowic :(
Ze Śląska też dużo osób lata z Krakowa przez lepszą siatkę regularną !!!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy