×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sukces trasy z Katowic na Karaiby


W czwartek 7 października 2016 r. minęły trzy miesiące od inauguracji rejsów z Katowic na Dominikanę, czyli pierwszego w historii polskich portów regionalnych bezpośredniego, dalekodystansowego połączenia czarterowego. Kwartał funkcjonowania tej trasy to dobry czas na pierwsze podsumowanie.Przypomnijmy, że to wyjątkowe połączenie na rynku przewozów czarterowych z polskich lotnisk regionalnych, realizowane jest na zlecenie biura podróży TUI Poland przez holenderską linię lotniczą TUIfly. Rejsy obsługiwane są szerokokadłubowym Boeingiem 767-300ER. Do tej pory wykonano czternaście rotacji na trasie Pyrzowice – Punta Cana - Pyrzowice, przy średnim wypełnieniu samolotu na poziomie 98% dostępnych miejsc. 

- Obserwujemy duże zainteresowanie bezpośrednim połączeniem do Punta Cany. Cieszy fakt, że nasza konsekwentna współpraca z biurem podróży TUI Poland daje tak wymierne efekty. Uruchomienie tej trasy nie byłoby możliwe bez nowoczesnej infrastruktury naszego lotniska, którą nieustannie rozbudowujemy i modernizujemy. Jednym z jej kluczowych elementów jest nowa droga startowa, którą oddaliśmy do użytku w maju zeszłego roku. Ten ważny element naszej infrastruktury, bez wątpienia, był jednym z argumentów, który pomógł podjąć TUI Poland oraz ich przewoźnikowi TUIfly, decyzję o uruchomieniu trasy do Dominikany. Jestem przekonany, że z każdym rokiem, siatka bezpośrednich, dalekodystansowych połączeń czarterowych z naszego portu będzie się rozszerzać - podsumował dotychczasowe funkcjonowanie trasy Artur Tomasik, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem. 


Od listopada 2016 r. do maja 2017 r. loty na Dominikanę odbywać będą się co 10 dni. Następnie na sezon letnim połączenie znowu będzie obsługiwane w takcie tygodniowym. 

- Ogromne zainteresowanie lotami do Dominikany potwierdza, że podjęliśmy dobrą decyzję uruchamiając pierwsze transatlantyckie połączenie regionalne. Po sukcesie wyjazdów wakacyjnych, kierunek cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem również w okresie zimowym. W sprzedaży jest już oferta na Lato 2017 i liczymy na jeszcze większe zainteresowanie wylotami z Katowic - powiedział Marcin Dymnicki, Prezes Zarządu TUI Poland. 

Katowice Airport jest największym, regionalnym polskim portem lotniczym w zakresie obsługi ruchu czarterowego. W tym segmencie, w okresie od stycznia do końca września 2016 roku, obsłużono w Pyrzowicach 970 tys. pasażerów o 13 tys. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Aktualnie w sprzedaży z Pyrzowic jest ponad 100 tras regularnych i czarterowych.

fot. materiały prasowe Katowice Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_f92fe - Profil
gość_f92fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie