Centrum Szkoleniowe Wizz Air w Budapeszcie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
17 października 2016 08:14
Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje otwarcie nowego symulatora lotu w Centrum Szkoleniowym Wizz Air w Budapeszcie.
Reklama

Symulator typu „fixed-base” samolotów typu A320 uzupełnia pełny symulator Wizz Air umożliwiając linii większą elastyczność w zapewnianiu i utrzymywaniu najwyższych i najbardziej rygorystycznych standardów szkoleniowych. Pozwala również na zwiększenie opcji planowania, aby spełniać wysokie wymagania szkoleniowe w związku z planowanym rozwojem Wizz Air.

Symulator, dokładnie odwzorowuje kokpit samolotu Airbus A320. Jest też podobny do pełnego symulatora lotu bez opcji ruchu i zawiera najwyższej jakości system widoczności w połączeniu z efektami dźwiękowymi w celu zapewnienia najbardziej realnych warunków lotu. Urządzenie zapewnione przez MPS będzie wykorzystywane w procesie szkoleniowym pilotów maszyn z rodziny A320 włącznie ze szkoleniem “type rating” oraz niektórych szkoleniach personelu pokładowego. Podobnie jak w przypadku pełnego symulatora ruchu, który został uruchomiony w maju 2013 roku, symulator typu “fixed-base” będzie zarządzany przez holenderską firmę Flight Simulation Company (FSC), wiodącego niezależnego dostawcę specjalizującego się w szkoleniu załóg.


FSC obsługuje całe centrum szkoleniowe WIZZ zlokalizowane na terenie Portu Lotniczego w Budapeszcie, znajdującego się w niewielkiej odległości od siedziby firmy, gdzie zatrudnionych jest ponad 2 800 pracowników Wizz Air.

- Zrobiliśmy dzisiaj kolejny ważny krok milowy, który podkreśla najwyższy poziom wyszkolenia pilotów i personelu pokładowego Wizz Air. W naszej linii działamy zgodnie z najwyższymi standardami dzięki inwestycjom w najbardziej zaawansowane technologicznie samoloty i systemy szkolenia, a także zatrudniając najlepszych profesjonalistów. Pełny symulator ruchu umożliwia wszechstronne szkolenie dla naszej wyjątkowej kadry. Dziękuję zespołowi oraz naszym partnerom biznesowym za zaangażowanie w pracę nad symulatorem i tym samym w rozwój WIZZ - powiedział Diederik Pen, dyrektor operacyjny w Wizz Air.


- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Wizz Air. Wierzymy, że dzięki umieszczeniu symulatora typu “fixed-base” w Centrum Szkoleniowym, MPS pozytywnie wpłynie na utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa Wizz Air w dziedzinie lotnictwa cywilnego. Cieszymy się, że Wizz Air docenia wartość symulatorów MPS, które zapewniają najwyższą jakość wyszkolenia personelu przy jednoczesnym zachowaniu efektywności cenowej - komentuje Dick Verburg, CEO i założyciel MPS.


- Ten rozwój doskonale wpisuje się w strategię FSC, która opiera się na dostarczaniu zindywidualizowanych rozwiązań dla naszych klientów. Nasza firma z przyjemnością będzie kontynuować współpracę z WIZZ i mamy nadzieję na owocną przyszłość w rozwoju naszych relacji biznesowych - dodał Perry Roolvink, Dyrektor Zarządzający FSC.

fot. materiały prasowe Wizz Air

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama