Finnair: Więcej lotów do Tokio i Hongkongu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
17 października 2016 07:59
3 komentarze
Stale rozwijając swoją sieć połączeń na trasach azjatyckich. W sezonie letnim 2017 Finnair wprowadzi poza codziennymi rejsami, cztery dodatkowe loty w tygodniu do Tokio i trzy dodatkowe loty tygodniowo do Hongkongu.
Reklama

Finnair doda cztery cotygodniowe połączenia do Tokio między 5 czerwca i 27 października. Nowe rejsy będą obsługiwane przez samoloty Airbus A350 w ramach porozumienia z Japan Airlines, British Airways i Iberią.

Razem z dodatkowymi lotami, Finnair i Japan Airlines zaoferują 18 połączeń tygodniowo na trasie między Helsinkami i lotniskiem Narita w Tokio. W sezonie letnim 2017 r. Finnair poleci również do Osaki, Nagoi i Fukuoki, łącznie wykona 35 lotów tygodniowo do Japonii.

Liczba połączeń Finnaira do Hongkongu również zostanie zwiększona o dodatkowe trzy rejsy tygodniowo między 6 czerwca i 28 października. Obecnie przewoźnik obsługuje te połączenia codziennie, wylatując zarówno z Helsinek jak i z Hongkongu około północy. Zwiększona częstotliwość lotów sprawi, że Finnair będzie obsługiwał 10 rejsów tygodniowo i oferował klientom dodatkowe popołudniowe połączenie z Helsinek i poranne z Hongkongu. Wszystkie rejsy Finnaira do Hongkongu są obsługiwane przez samoloty Airbus A350.


- Dzięki zwiększonej przepustowości i częstotliwości lotów do Tokio i Hongkongu, podłączamy się pod nasilający się ruch lotniczy pomiędzy Europą i Azją oraz zwiększamy swoją obecność w miastach, które były popularne wśród naszych klientów w ciągu ostatnich lat - mówi Arunas Skuja, naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie. - Rok temu otrzymaliśmy naszego pierwszego Airbusa A350 i obecnie mamy ich siedem. Oczekujemy jeszcze czterech dostaw w przyszłym roku i do końca 2023r. planujemy mieć jedną z najnowocześniejszych flot długodystansowych w branży i posiadać 19 samolotów A350.

Finnair, jak dotychczas tak i w następne lato, będzie obsługiwał sezonową trasę do Guangzhou (Kanton) z częstotliwością czterech lotów tygodniowo samolotem A330. Trasa Finnaira do Guangzhou została otwarta w 2016r. i jest piątym portem lotniczym Finnaira w Chinach.

fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-10-19 18:58   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
spotter10 - Finnair jak napisał w komentarzu gość_7a425 ma rację. Moim zdaniem LO będzie miał niby loty do Azji , nawet może z czasem zwiększy rotację. Ale pozycja rynkowa narodowego przewoźnika nawet o krok się nie zmieni. Jak LO ma zamiar , jeśli w ogóle ma konkurować w otoczeniu ,, rekinów '' na kierunkach azjatyckich. Ostatnie umowy linii LH i CA czy UK i Chin nie dają wielu możliwości dla LO. Po prostu LOT nie na żadnym z kierunków azjatyckich partnera handlowego po drugiej stronie.
gość_7a425 2016-10-18 19:00   
gość_7a425 - Profil gość_7a425
spotter10 -Nie mamy szans w Azji. Z takimi rotacjami tak naprawdę niewiadomo dla kogo jest oferta LO. Biznes? Odpada .Turysta ? Samolot lataja do Azji z pustą klasą biznes będzie pod kreską. Dlatego m.in. Hanoi nie przynosiło dochodów.A przykład Finnair nie jest szczęśliwy . Od lat mimo usilnych starań są na minusie.
spotter10 2016-10-18 14:11   
spotter10 - Profil spotter10
Tym samym kierunkiem powinien iść nasz LOT już od dłuższego czasu. Ale niestety okres w którym LOT był pod obserwacją UE Finnair się rozwijał a my staliśmy w miejscu. Mam nadzieję, że uda się naszemu przewoźnikowi kiedyś dogonić fińskiego a nawet przegonić. Plany są ambitne, ale zobaczymy jak z wykonaniem. Bo planów było już sporo.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama