Finnair: Więcej lotów do Tokio i Hongkongu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
17 października 2016 07:59
3 komentarze
Stale rozwijając swoją sieć połączeń na trasach azjatyckich. W sezonie letnim 2017 Finnair wprowadzi poza codziennymi rejsami, cztery dodatkowe loty w tygodniu do Tokio i trzy dodatkowe loty tygodniowo do Hongkongu.
Reklama

Finnair doda cztery cotygodniowe połączenia do Tokio między 5 czerwca i 27 października. Nowe rejsy będą obsługiwane przez samoloty Airbus A350 w ramach porozumienia z Japan Airlines, British Airways i Iberią.

Razem z dodatkowymi lotami, Finnair i Japan Airlines zaoferują 18 połączeń tygodniowo na trasie między Helsinkami i lotniskiem Narita w Tokio. W sezonie letnim 2017 r. Finnair poleci również do Osaki, Nagoi i Fukuoki, łącznie wykona 35 lotów tygodniowo do Japonii.

Liczba połączeń Finnaira do Hongkongu również zostanie zwiększona o dodatkowe trzy rejsy tygodniowo między 6 czerwca i 28 października. Obecnie przewoźnik obsługuje te połączenia codziennie, wylatując zarówno z Helsinek jak i z Hongkongu około północy. Zwiększona częstotliwość lotów sprawi, że Finnair będzie obsługiwał 10 rejsów tygodniowo i oferował klientom dodatkowe popołudniowe połączenie z Helsinek i poranne z Hongkongu. Wszystkie rejsy Finnaira do Hongkongu są obsługiwane przez samoloty Airbus A350.


- Dzięki zwiększonej przepustowości i częstotliwości lotów do Tokio i Hongkongu, podłączamy się pod nasilający się ruch lotniczy pomiędzy Europą i Azją oraz zwiększamy swoją obecność w miastach, które były popularne wśród naszych klientów w ciągu ostatnich lat - mówi Arunas Skuja, naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie. - Rok temu otrzymaliśmy naszego pierwszego Airbusa A350 i obecnie mamy ich siedem. Oczekujemy jeszcze czterech dostaw w przyszłym roku i do końca 2023r. planujemy mieć jedną z najnowocześniejszych flot długodystansowych w branży i posiadać 19 samolotów A350.

Finnair, jak dotychczas tak i w następne lato, będzie obsługiwał sezonową trasę do Guangzhou (Kanton) z częstotliwością czterech lotów tygodniowo samolotem A330. Trasa Finnaira do Guangzhou została otwarta w 2016r. i jest piątym portem lotniczym Finnaira w Chinach.

fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-10-19 18:58   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
spotter10 - Finnair jak napisał w komentarzu gość_7a425 ma rację. Moim zdaniem LO będzie miał niby loty do Azji , nawet może z czasem zwiększy rotację. Ale pozycja rynkowa narodowego przewoźnika nawet o krok się nie zmieni. Jak LO ma zamiar , jeśli w ogóle ma konkurować w otoczeniu ,, rekinów '' na kierunkach azjatyckich. Ostatnie umowy linii LH i CA czy UK i Chin nie dają wielu możliwości dla LO. Po prostu LOT nie na żadnym z kierunków azjatyckich partnera handlowego po drugiej stronie.
gość_7a425 2016-10-18 19:00   
gość_7a425 - Profil gość_7a425
spotter10 -Nie mamy szans w Azji. Z takimi rotacjami tak naprawdę niewiadomo dla kogo jest oferta LO. Biznes? Odpada .Turysta ? Samolot lataja do Azji z pustą klasą biznes będzie pod kreską. Dlatego m.in. Hanoi nie przynosiło dochodów.A przykład Finnair nie jest szczęśliwy . Od lat mimo usilnych starań są na minusie.
spotter10 2016-10-18 14:11   
spotter10 - Profil spotter10
Tym samym kierunkiem powinien iść nasz LOT już od dłuższego czasu. Ale niestety okres w którym LOT był pod obserwacją UE Finnair się rozwijał a my staliśmy w miejscu. Mam nadzieję, że uda się naszemu przewoźnikowi kiedyś dogonić fińskiego a nawet przegonić. Plany są ambitne, ale zobaczymy jak z wykonaniem. Bo planów było już sporo.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama