×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eiffage zbuduje hotel w BalicachGeneralnym wykonawcą budynku hotelu na krakowskim lotnisku będzie firma Eiffage Budownictwo Mitex. Inwestorem jest Kraków Airport Hotel, spółka córka Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice.

W przetargu złożono 16 ofert. W ich ocenie uwzględniono cztery kryteria: cenę, warunki oraz czas trwania gwarancji i rękojmi na roboty budowlano – montażowe, zrealizowane obiekty hotelowe marki globalnej oraz czas realizacji inwestycji.Zakończenie budowy hotelu planowane jest latem 2014 roku. Koszt prac budowlanych wynosi 51,4 mln złotych. Czterogwiazdkowy hotel będzie działał w systemie franczyzowym jako Hilton Garden Inn, oferując 154 pokoje, 24-godzinne centrum biznesowe i sale konferencyjne.

Budowa hotelu to część planu inwestycyjnego realizowanego przez Kraków Airport. Jeszcze w styczniu mają zostać wyłonieni generalni wykonawcy inwestycji w strefie landside (nowy terminal, przebudowa wewnętrznego układu komunikacyjnego) oraz airside (modernizacja dróg kołowania, rozbudowa płyty postojowej).

W tym roku powinna się także rozpocząć budowa przystanku kolejowego. Według władz lotniska inwestycje mają być gotowe do roku 2015.

Fot. Kraków Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie