Eiffage zbuduje hotel w Balicach

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
16 stycznia 2013 11:11
11 komentarzy
Reklama

Generalnym wykonawcą budynku hotelu na krakowskim lotnisku będzie firma Eiffage Budownictwo Mitex. Inwestorem jest Kraków Airport Hotel, spółka córka Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice.

W przetargu złożono 16 ofert. W ich ocenie uwzględniono cztery kryteria: cenę, warunki oraz czas trwania gwarancji i rękojmi na roboty budowlano – montażowe, zrealizowane obiekty hotelowe marki globalnej oraz czas realizacji inwestycji.Zakończenie budowy hotelu planowane jest latem 2014 roku. Koszt prac budowlanych wynosi 51,4 mln złotych. Czterogwiazdkowy hotel będzie działał w systemie franczyzowym jako Hilton Garden Inn, oferując 154 pokoje, 24-godzinne centrum biznesowe i sale konferencyjne.

Budowa hotelu to część planu inwestycyjnego realizowanego przez Kraków Airport. Jeszcze w styczniu mają zostać wyłonieni generalni wykonawcy inwestycji w strefie landside (nowy terminal, przebudowa wewnętrznego układu komunikacyjnego) oraz airside (modernizacja dróg kołowania, rozbudowa płyty postojowej).

W tym roku powinna się także rozpocząć budowa przystanku kolejowego. Według władz lotniska inwestycje mają być gotowe do roku 2015.

Fot. Kraków Airport
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_48d03 2013-01-23 11:43   
gosc_48d03 - Profil gosc_48d03
Panie ssak popisujesz się tutaj niewiedzą, bo jak nazwać tekst, w którym opisujesz stan obecny i to jeszcze z poziomu pasażera lotów krajowych. Hotel oraz pozostałe inwestycje w nowy terminal, przystanek kolejowy, droga kołowania, ILS Kat.II - przyniosą wreszcie w KRK obsługę pasażerów na przeciętnym, europejskim poziomie. Spóźnione inwestycje? - czas i pieniądze zabrały porty obsługujące EURO 2012. W podobnym stylu popisuje się tutaj marqoos_pl. Najdziwniejsze, że obaj w/w, to zarejestrowani "sympatycy" lotnictwa...
gosc_c53a5 2013-01-19 21:28   
gosc_c53a5 - Profil gosc_c53a5
W Krakowie choćby było lotnisko na takim poziomie jak w MUC czy FRA to dalej by wszyscy psioczyli, ot tak, dla zasady..
gosc_2f77c 2013-01-17 19:39   
gosc_2f77c - Profil gosc_2f77c
panie ssak widocznie wzorują się na waszej Etiudzie:) bo mieliście i macie zresztą to samo:). Dla umiejących czytać ze zrozumieniem a nie tych co potrafią tylko psioczyć (patrz kilka osób pod spodem) choć pewnie ani razu nawet nie przejeżdżali w pobliżu lotniska tekst jest zrozumiały i jasno z niego wynika że to część planu inwestycyjnego, który ruszył w Balicach.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama