SAS poleci na Wyspy Owcze

14 października 2016 13:22
1 komentarz
Linie SAS Scandinavian Airlines uruchomią bezpośrednie loty z Kopenhagi do Vágar na Wyspach Owczych.
Reklama
Samoloty SAS polecą na Wyspy Owcze raz dziennie od 27 marca przyszłego roku. Nowe połączenie będzie realizowane maszynami airbus A319 oraz A320.

- Wierzymy, że jest tam zapotrzebowanie na połączenia, a wielu z naszych klientów prosiło o loty na Wyspy Owcze. SAS jest przedsiębiorstwem skandynawskim, które w dużym stopniu opiera się na rynku skandynawskim i krajowym. - powiedział dyrektor operacji SAS, Lars Sandahl Sørensen, w rozmowie z portalem check-in.dk.

Przewoźnik oczekuje, że znaczącą liczbę pasażerów podróżujących z Wysp Owczych będą stanowić pasażerowie transferowi, którzy będą kontynuować podróż liniami SAS poprzez hub w Kopenhadze.

Nowe połączenie SAS oznacza, że przerwany zostanie trwający 12 lat monopol linii lotniczej Atlantic Airways na loty na Wyspy Owcze. W tej chwili linie te oferują dwa loty dziennie z Kopenhagi do Vágar dwoma samolotami airbus A319. Na początku przyszłego roku wraz z pojawieniem się we flocie Atlantic Airways trzeciego samolotu, tym razem airbusa A320, zwiększy się oferowanie na lotach do Vágar.

Więcej informacji o Wyspach Owczych w naszym artykule z cyklu “Biżej świata”, zapraszamy także do artykułu “Lądujemy w... Vágar (Wyspy Owcze)”, gdzie prezentujemy najbardziej samotne lotnisko w Europie oraz do relacji z pokładu samolotów Atlantic Airways.

Ostatnie komentarze

gość_e7e64 2016-10-16 14:43   
gość_e7e64 - Profil gość_e7e64
Kolejny niemal dziewiczy rejon Ziemi zostanie zadeptany. Tak jak to sie obecnie dzieje z Islandia.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy