DHL rozbudowuje swój hub w Lipsku

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
14 października 2016 09:00
Przedwczoraj (12.10) w Lipsku otwarto nowe terminale  towarowe oraz zaprezentowano nowy system sortujący. W wydarzeniu wzięła udział również redakcja Pasazer.com
Reklama

Nowoczesne centrum sortownicze w Lipsku od teraz będzie mogło całkowicie automatycznie sortować znacznie większe i cięższe przesyłki.

- Udane otwarcie naszego rozwiniętego hubu oraz uruchomienie nowego centrum sortowniczego to kolejny krok wzmacniający znaczenie Lipska jako naszego głównego ekspresowego europejskiego hubu - powiedział podczas ceremonii otwarcia dr Frank Appel, prezes Deutsche Post DHL Group.


Rozbudowany za 230 mln euro hub w Lipsku zwiększył o ponad połowę swoje możliwości wysyłkowe do 150 tys. przesyłek na godzinę. W związku z ekspansją centrum sortowniczego, DHL stworzył ponad 1300 nowych miejsc pracy zatrudniając łącznie prawie 5 tys. pracowników w tym niemieckim hubie.

- Jestem szczególnie zachwycony, że byliśmy w stanie stworzyć tak wiele nowych miejsc pracy. Jako główny pracodawca oraz inwestor jesteśmy bardzo dumni, że możemy kontynuować wspieranie pozytywnego rozwoju ekonomicznego w Lipsku oraz jego okolicach - dodał Appel.

Appel w rozmowie z Pasazer.com podkreślił znaczenie polskich specjalistów zatrudnionych w lipskim hubie. Obecnie w zakładzie pracuje nawet trzycyfrowa liczba polskich pracowników. W przyszłości powstaną kolejne miejsca pracy na czym z pewnością także skorzystają polscy specjaliści. Oprócz tego DHL prowadzi także programy szkoleniowe m.in. na logistyków, magazynierów, mechatroników, specjalistów IT itd. Łącznie szkolonych jest 129 osób wśród których są także Polacy.Rozbudowa nowoczesnego centrum DHL w Lipsku podkreśla znaczenie miasta pośród globalnej siatki oraz odzwierciedla odpowiedź firmy na dynamiczny wzrost w sferze międzynarodowych przesyłek ekspresowych. Nowe centrum sortownicze jest na obecną chwilę jedynym obiektem tego rodzaju w skali całej branży. Innowacyjna technologia transporterów pozwoli na całkowitą zautomatyzowane sortowanie paczek ważących do 170 kg. Standardowe przenośniki taśmowe używane w innych centrach sortowniczych nie są w stanie obsłużyć takich przesyłek ze względu na zbyt dużą wagę oraz rozmiar.

- Ekspansja naszych możliwości oraz szczególnie inauguracja nowego systemu sortowniczego zapewni naszym klientom dwie istotne korzyści - jeszcze większą pewność oraz solidność połączoną z krótszym czasem oczekiwania - powiedział Ralph Wondrak, dyrektor zarządzający hubem DHL w Lipsku.DHL Express od początku zainwestował w lipski hub ponad 655 mln euro. Dzięki rozbudowie centrum zyskało dodatkowe 44 tys. mkw z czego 40 tys. mkw to przestrzeń magazynowa, a 4 tys. mkw to przestrzeń biurowa.

Hub w Lipsku to największe centrum cargo DHL-u na świecie. Już wkrótce na łamach portalu Pasazer.com opublikujemy obszerną fotorelacje z nocnego zwiedzania tego obiektu.

fot. Piotr Golianek

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama