Etihad dołącza do pięciogwiazdkowego grona

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
14 października 2016 08:41
Etihad Airways dołączy do grona pięciogwiazdkowych linii lotniczych. Po kilku miesiącach rygorystycznego audytu Skytrax przyznał przewoźnikowi najwyższą notę.
Reklama

Tym samym Etihad stanie się jedyną linią ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich posiadających pięć gwiazdek w rankingu Skytrax.

W lipcu br. mianem najlepszej linii lotniczej świata okrzyknięto Emirates. Etihad został wtedy sklasyfikowany na szóstym miejscu oraz zwyciężył w kategorii najlepsza pierwsza klasa na świecie.

Do tej pory jedynym pięciogwiazdkowym przewoźnikiem na Bliskim Wschodzie był Qatar Airways. Oprócz tego w gronie najlepszych linii świata są także ANA All Nippon Airways, Asiana Airlines, Cathay Pacific, EVA Air, Garuda Indonesia, Hainan Airlines oraz Singapore Airlines.


Notę wystawiono na podstawie trwającego ponad trzy miesiące audytu. Przewoźnik był oceniany zgodnie z kryteriami we wszystkich klasach. Zwracano uwagę na fotele, poziom bezpieczeństwa podczas lotu, rozrywkę pokładową, czystość kabiny, rozdawane amenity kits, jedzenie na pokładzie, ofertę duty-free oraz na prasę i magazyn pokładowy.

Analitycy Skytrax oceniali linię na podstawie kilkudziesięciu rejsów, w których podróżowali jawnie bądź incognito.

Kilka lat temu miał miejsce konflikt pomiędzy Skytraxem a arabskim przewoźnikiem w wyniku którego Etihad wycofał się z rankingu. Linia miała wtedy wątpliwości dotyczące ocen Skytrax. W związku z tym, że przewoźnicy muszą płacić organizacji za to, by ich oceniła przewoźnik uważał, że wysokie opłaty od linii lotniczych mogły skłaniać Skytraxa do wydawania pochlebniejszych ocen.

fot. Skytrax
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama