Na niebie coraz więcej A320neo

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
14 października 2016 08:45
Niedawno w służbie w liniach lotniczych znalazł się dwudziesty szósty airbus 320neo. Samoloty tego typu są obecnie eksploatowane przez dziewięciu operatorów z czterech kontynentów.
Reklama

Najwięcej bo aż 10 samolotów jest w posiadaniu indyjskiej linii IndiGo. Po cztery maszyny mają Lufthansa oraz Pegasus. Dwa samoloty są obecnie wykorzystywane przez GoAir oraz Air Asię. Po jednym zaś LATAM Airlines, Volaris, VivaAerobus oraz Spirit Airlines.

Pierwszym użytkownikiem (launch customer) modelu A320neo była niemiecka Lufthansa.Airbusy 320neo są przedmiotem poważnego konfliktu pomiędzy producentem a Qatar Airways w związku z niedotrzymywaniem warunków i terminów dostaw przez europejską wytwórnię. Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways opisał obecne relacje z Airbusem jako napięte. Przedmiotem konfliktu są m.in. zamówione przez linię airbusy A320neo. Al Baker uważa, że nie spełniają one obiecanych warunków technicznych, odmawia odbioru pierwszych samolotów i grozi anulowaniem całego kontraktu na 80 maszyn.

fot. Piotr Golianek
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama