PAŻP wybuduje kampus z nową siedzibą

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
14 października 2016 09:00
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej stworzy nową siedzibę oraz kampus. Dwuetapowy konkurs na opracowanie koncepcji inwestycji został ogłoszony na stronie internetowej Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Reklama
Nowa inwestycja PAŻP ma powstać w podwarszawskiej miejscowości Reguły na działce o powierzchni prawie 17 hektarów. W kampusie będzie się mieścił biurowiec siedziby głównej, centrum operacyjne (COPS), budynek rekreacyjno-socjalny, budynek magazynu centralnego, budynek stacji trafo wraz z pomieszczeniami obsługi technicznej, obiekty kontroli dostępu i ochrony oraz budynek socjalny przy terenowym zespole sportowo - rekreacyjnym. Z postępowania konkursowego została wyłączona działka w obrębie kampusu, na której już w przyszłym roku rozpocznie się budowa dwóch masztów radiokomunikacyjnych o wysokości 34 metrów.

Jak precyzują wymagania konkursowe, duże znaczenie dla wszystkich pracowników PAŻP, rzutujące na jakość ich pracy, a tym samym na bezpieczeństwo polskiej przestrzeni powietrznej, będzie miał wysoki standard zagospodarowania otoczenia budynków Agencji, które powinno mieć formę krajobrazowego kampusu, z terenowym zespołem sportowo-rekreacyjnym.

Całość kampusu powinna być kompozycją architektury nowoczesnej, uwzględniającej specyfikę działalności Agencji i nawiązującej do charakteru obiektów lotniczych.

Ogłoszony konkurs ma wyłonić spójną koncepcję nowej siedziby oraz kampusu PAŻP, która będzie podstawą do opracowania pełnej dokumentacji projektowej umożliwiającej realizację inwestycji. Zwycięzca konkursu, zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, którego przedmiotem będzie uszczegółowienie pracy konkursowej polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej.

Konkurs będzie się składał z dwu etapów. Zwycięski projekt koncepcji zagospodarowania poznamy 15 maja przyszłego roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy