Gdańsk: 5,3 proc. wzrost we wrześniu

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
11 października 2016 16:04
40 komentarzy
We wrześniu w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało 385 811 pasażerów. Stanowi to 5,3 proc. wzrost w porównaniu do września w 2015 roku.
Reklama

Statystyki Gdańsk (GDN)

Od początku roku gdańskie lotnisko obsłużyło już 3 057 373 podróżnych - to o 6,2% więcej w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

- W typowo wakacyjnym okresie lipca i sierpnia bieżącego roku zaobserwowaliśmy spowolnienie tempa wzrostu liczby obsługiwanych pasażerów ze względu na słabszą kondycję rynku połączeń czarterowych. Nawet doskonale rozwijające się kierunki do Bułgarii, czy na Wyspy Kanaryjskie, nie były w stanie zniwelować spadków związanych z załamaniem się ruchu turystycznego na trasach do Egiptu, czy Turcji. Tymczasem zarówno w okresie wakacyjnym, jak również szczególnie w miesiącu wrześniu, doskonałym powodzeniem cieszyły się połączenia krajowe, w tym trasa do Krakowa obsługiwana zarówno przez linie PLL LOT, jak i Ryanair. Jednakże nie tylko połączenia krajowe przyczyniły się do ponownego zwiększenia dynamiki wzrostu. Bardzo dobry wyniki na trasach międzynarodowych odnotowali praktycznie wszyscy przewoźnicy regularni, zarówno niskokosztowi, jak i linie tradycyjne – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-10-19 19:24   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Ja osobiście myślałem o Austrian Airlines który zapowiedział większą penetracje rynku Europy Środkowo - Wschodniej.
Kelo 2016-10-19 19:12   
Kelo - Profil Kelo
Wiadomo, że mowa KLM, a nie BA.... Jaki obserwujemy dzisiaj rozwój ruchu pasażerskiego i kierunków w Amsterdamie, a jaki w Londynie. LHR się skończył przez własną głupotę i brak działań w kwestii zwiększenia przepustowości. Teraz to są uziemieni w rozwoju na wiele ale to wiele lat! Rynek na trasie GDN-AMS jest wybadany po Eurolocie, pewnie na sezon letni '17 będzie ogłoszone
lysypiotr76 2016-10-19 19:07   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Może wywiad z prezesem Kloskowskim poprawi Wam humor. Być może coś się ,, urodzi ''. Mam na myśli nowa tradycyjna linia na gdańskim lotnisku. Na kilku portalach komentatorzy typują KLM choć zdarzają się też głosy na BA. zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama