×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bydgoszcz: Nowa część terminalu otwarta


W poniedziałek (10.10) otwarto nową cześć terminala lotniska w Bydgoszczy. Nowo dostępna przestrzeń strefy air-side dla podróżnych, usytuowana jest na pierwszym piętrze budynku.Przebudowa i nowa organizacja terminalu pasażerskiego portu lotniczego w Bydgoszczy była częścią wieloletniego planu inwestycyjnego. Dzięki temu hala odlotów powiększyła się o ponad 1000 m kw. Goście lotniska mogą teraz skorzystać z nowej restauracji z widokiem na płytę postojową, sklep wolnocłowy sieci Baltona, nowy salonik VIP oraz kącik dla dzieci. 


Nowa część mieści się na piętrze obecnego budynku. Jak przyznają władze portu, jego architektonika jest swego rodzaju ograniczeniem, tworzy bowiem zamkniętą bryłę, której rozbudowa jest maksymalnie ograniczona. Dlatego w ramach dostępnej przestrzeni czynione są nowe aranżacje. Docelowo przeniesione ma też być biuro portu oraz przebudowana antresola w części ogólnodostępnej, co jeszcze bardziej powiększy przestrzeń pasażerską.

W uroczystym otwarciu nowej części uczestniczyły władze lotniska, miasta Bydgoszczy, województwa, gminy Białe Błota i Związku Regionalnych Portów Lotniczych.


- Rozbudowa terminala to nasza najważniejsza i najbardziej odczuwalna dla pasażerów inwestycja w 2016 roku, która świetnie wpisuje się w rocznicę 100-lecia lotniska. Dzięki niej możemy zaoferować komfortowe warunki oczekiwania na odlot, ale też zapewnić możliwość miłego spędzenia czasu wszystkim pasażerom. Restauracja, sklep wolnocłowy czy wreszcie kącik dziecięcy sprawiają, że nasze lotnisko zyskuje na atrakcyjności dla pasażerów, ale też i dla przewoźników, dla których poziom obsługi klienta jest często kluczowy - mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.


Wkrótce na łamach naszego portalu ukaże się obszerniejsza fotorelacja z nowej części bydgoskiego terminala.

fot. Mirosław Pachowiczgość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie