LOTAMS: Zostań Mechanikiem Wyższych Lotów 2017

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
09 października 2016 13:26
1 komentarz
W tym roku został uruchomiony nabór do II edycji projektu "Zostań Mechanikiem Wyższych Lotów 2017". Będzie to okazja dla chcących realizować plany zawodowe związane z lotnictwem, czyli gałęzią gospodarki o niezwykłej dynamice wzrostu.
Reklama

W komunikacji lotniczej odnotowuje się silną tendencję wzrostu przewożonej liczby pasażerów, a w konsekwencji produkowanych samolotów. Pociąga to za sobą zwiększone zapotrzebowanie na usługi serwisowe wykonywane i poświadczane przez wysoko wykwalifikowany personel techniczny. Zawód mechanika lotniczego ma przed sobą ogromne perspektywy na rynku MRO (Maintenance, Repair & Overhaul – serwis, przeglądy i naprawa samolotów). Zapotrzebowanie na ekspertów z tej dziedziny będzie z roku na rok coraz większe.

Jednakże sytuacja na rynku pracy pokazuje niedopasowanie kompetencyjne a także tendencję do zmniejszania się liczby osób w wieku produkcyjnym. Oznacza to, że firmy operujące na rynku lotniczym MRO chcące się rozwijać powinny myśleć o ‘wyciąganiu’ najlepszych studentów uczelni technicznych, już na etapie ich edukacji, stwarzając im warunki pozwalające na płynne przejście z teorii do praktyki. Takie działanie zapewni kontinuum w dłuższej perspektywie.


Spółka LOTAMS podjęła szereg działań mających budować pozytywny wizerunek firmy wśród jej obecnych i przyszłych pracowników, zdając sobie sprawę że tzw. marka pracodawcy, ma dla pracowników kluczowe znaczenie przy wyborze miejsca pracy. LOTAMS za pomocą różnorodnych narzędzi marketingowych stara się dotrzeć do tych grup, które mogą zasilić w przyszłości szeregi pracowników. Stąd jej obecność na uczelnianych Targach Pracy we Wrocławiu, Szczecinie i Warszawie. Była także obecna na Konferencji Stowarzyszenia Technicznych Szkół Lotniczych, a także sponsorowała nagrody dla Fundacji Intelligent Technologies na Pikniku Naukowym w Warszawie.

Zaprasza też uczniów i studentów na prelekcje, połączone ze zwiedzaniem bazy technicznej LOTAMS. Spółkę odwiedzili już studenci WAT z wydziału Mechatroniki i Lotnictwa, studenci Politechniki Lubelskiej, z wydziału Mechanicznego, Katedry Podstaw Inżynierii Produkcji, a także studenci kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka na Politechnice Warszawskiej, którzy uczestniczyli również w warsztatach organizowanych przez LOTAMS podczas 23. Inżynierskich Targów Pracy, gdzie LOTAMS był Sponsorem Głównym.

Dla uczniów i studentów najważniejsze są działania o walorach edukacyjnych, takie które pomagają zdobyć lub podnieść kompetencje. Jednym z bardziej cenionych, jest możliwość przekonania się na własnej skórze, jak wygląda praca na żywym organizmie. Temu zaś najlepiej służy udział w praktykach i stażach, dlatego spółka utrzymuje stały program praktyk dla uczniów Technikum Lotniczego nr 9 na ul. Gładkiej, z którą współpracuje od blisko 40 lat.

W połowie roku 2015 firma LOTAMS uruchomiła pionierski na rynku MRO w Polsce, program płatnego stażu Zostań mechanikiem wyższych lotów, dając tym samym młodym adeptom techniki, możliwość przetestowania wiedzy w praktyce.

Była to I edycja autorskiego projektu, mającego na celu wyłonienie najambitniejszych, najzdolniejszych i najbardziej zmotywowanych absolwentów techników mechanicznych i lotniczych, a także studentów uczelni technicznych, których dyspozycyjność pozwoliłaby na podjęcie wyzwania.

Napłynęło ponad 170 zgłoszeń, odbyły się dziesiątki spotkań, w których uczestniczyli wysokiej klasy specjaliści LOTAMS, egzaminując kandydatów pod kątem wiedzy technicznej, a także oceniając predyspozycje osobowościowe, które są niezwykle istotne w pracy obarczonej dużą odpowiedzialnością i stresem. W dniu 4 stycznia 2016 roku 20 stażystów rozpoczęło pracę w LOTAMS. Po blisko rocznym podsumowaniu współpracy, wszyscy stażyści zdobyli umiejętności na podstawowym poziomie oraz zaliczyli szkolenia i nie wymagają decyzji o usunięciu z programu stażowego. Sześcioro z nich prezentuje wybitne uzdolnienia.

W tym roku rusza nabór do II edycji programu. Od 7 października br., osoby zainteresowane odbyciem rocznego, płatnego stażu w największej w Polsce firmie wykonującej obsługę techniczną samolotów, mogą zgłaszać swoje kandydatury wypełniając formularz, który jest dostępny na naszej stronie.

grafika: LOTAMS
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_3368e 2018-01-11 12:09   
gość_3368e - Profil gość_3368e
Odradzam tego typu program stażowy, polega on na zatrudnianiu taniej siły roboczej. Stażysta w Lotams traktowany jest gorzej niż każdy inny pracujący tam pracownik na normalnej umowie o prace.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama