×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Z Lublina do Równego w przyszłym roku?


Już w przyszłym roku może zostać uruchomiona trasa z Równego do Lublina. Linia Bravo Airways, zainteresowana obsługą tej trasy, posiada już niezbędne pozwolenia. Jednak do rozpoczęcia rejsów potrzebna będzie przebudowa lotniska na Ukrainie.


Jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, ukraińska czarterowa linia Bravo Airways jest zainteresowana lotami do Polski. Przewoźnik obsługuje obecnie loty z Kijowa oraz ukraińskich portów regionalnych głównie do Turcji, zamierza też uruchomić regularne połączenia do Gruzji. 

Obecnie lotnisko w Równem nie jest jednak w pełni przystosowane do obsługi boeingów B737, które miałyby wykonywać loty m.in. do Lublina.

- Dziś lotnisko nie może w pełni przyjmować boeingów z przyczyn konstrukcyjnych. Zwróciliśmy się do samorządu po fundusze, żeby móc przeprowadzić remont pasa startowego oraz infrastruktury towarzyszącej. Po przebudowie jestem przekonany, że liczba rejsów regularnych oraz kierunków się zwiększy, gdyż samoloty Boeinga są używane w większości linii lotniczych, które są zainteresowane lotami z Równego - tłumaczy Aleksiej Mulyarenko, szef ukraińskiej administracji państwowej. 

Remont pasa miałby zakończyć się do końca obecnego roku. Uruchomienie rejsów do Lublina mogłoby nastąpić pod koniec sezonu zimowego bądź w sezonie letnim zaczynającym się w marcu 2017 r. 

Lubelskie lotnisko oprócz uruchomienia połączeń na Ukrainę stara się także o przywrócenie rejsów do Frankfurtu. Reklama


Booking.com
gość_24030 - Profil
gość_24030
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie