Vueling rezygnuje z baz w Brukseli i na Sycylii

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
06 października 2016 09:21
Vueling Airlines zamkną w sezonie zimowym bazy w Brukseli, Katanii oraz Palermo. Związane to jest z planami restrukturyzacji połączeń przewoźnika.
Reklama

W tej chwil przewoźnik niskokosztowy należący do koncernu IAG lata z portu lotniczego w Brukseli do Alicante, Barcelony, na Ibizę i Majorkę, do Malagi, Santiago de Compostela oraz Walencji. Z Katanii oraz Palermo Vueling oferuje loty do Barcelony, Florencji, Paryża Orly, Rzymu Fiumicino, a z Katanii dodatkowo raz w tygodniu do Zurychu.

Jak podaje hiszpańska agencja EFE, Vueling przyjął nową strategię działania, która zakłada koncentrowanie się na trzech głównych rynkach: Hiszpanii, Francji oraz na Włoszech. Zamknięcie baz na Sycylii umożliwi skoncentrowanie się na głównym rynku we Włoszech, czyli operacjach z Rzymu-Fiumicino oraz Florencji.

Pomimo zamknięcia trzech baz, oferowanie miejsc pozostanie zbliżone do oferowania w poprzednim sezonie zimowym.

Jednym z powodów zamknięcia baz i skoncentrowaniu się na trzech rynkach jest poważna wpadka przewoźnika z tego lata. Vueling źle obliczył wtedy oferowanie, a w efekcie sprzedał zbyt wiele biletów i ostatecznie zmuszony był odwołać wiele ze swoich lotów z hubu w Barcelonie El Prat.

Na decyzję Vuelinga o zamknięciu bazy w Brukseli natychmiast zareagował Ryanair, wprowadzając promocję na loty z tego portu do Lizbony oraz Porto. To właśnie irlandzki przewoźnik był głównym konkurentem Vuelinga w Brukseli - obydwaj przewoźnicy otworzyli bazę w stolicy Belgii w tym samym czasie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama