×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Vueling rezygnuje z baz w Brukseli i na Sycylii


Vueling Airlines zamkną w sezonie zimowym bazy w Brukseli, Katanii oraz Palermo. Związane to jest z planami restrukturyzacji połączeń przewoźnika.W tej chwil przewoźnik niskokosztowy należący do koncernu IAG lata z portu lotniczego w Brukseli do Alicante, Barcelony, na Ibizę i Majorkę, do Malagi, Santiago de Compostela oraz Walencji. Z Katanii oraz Palermo Vueling oferuje loty do Barcelony, Florencji, Paryża Orly, Rzymu Fiumicino, a z Katanii dodatkowo raz w tygodniu do Zurychu. 

Jak podaje hiszpańska agencja EFE, Vueling przyjął nową strategię działania, która zakłada koncentrowanie się na trzech głównych rynkach: Hiszpanii, Francji oraz na Włoszech. Zamknięcie baz na Sycylii umożliwi skoncentrowanie się na głównym rynku we Włoszech, czyli operacjach z Rzymu-Fiumicino oraz Florencji. 

Pomimo zamknięcia trzech baz, oferowanie miejsc pozostanie zbliżone do oferowania w poprzednim sezonie zimowym. 

Jednym z powodów zamknięcia baz i skoncentrowaniu się na trzech rynkach jest poważna wpadka przewoźnika z tego lata. Vueling źle obliczył wtedy oferowanie, a w efekcie sprzedał zbyt wiele biletów i ostatecznie zmuszony był odwołać wiele ze swoich lotów z hubu w Barcelonie El Prat. 

Na decyzję Vuelinga o zamknięciu bazy w Brukseli natychmiast zareagował Ryanair, wprowadzając promocję na loty z tego portu do Lizbony oraz Porto. To właśnie irlandzki przewoźnik był głównym konkurentem Vuelinga w Brukseli - obydwaj przewoźnicy otworzyli bazę w stolicy Belgii w tym samym czasie. gość_e108a - Profil
gość_e108a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie