×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


We Wrocławiu wzrost o niecały procent


We wrześniu z oferty wrocławskiego lotniska skorzystało blisko 240 tys. pasażerów - o 0,8 proc. więcej niż rok temu. Pasażerowie chętnie latali na Teneryfę, do Malagi i Barcelony, popularnością cieszyły się również rejsy na Wyspy Brytyjskie i połączenia krajowe.


Liczba pasażerów według miesięcy
Od początku roku odnotowaliśmy ponad 1,8 miliona podróżnych, czyli o 2,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wszystko wskazuje na to, że ten rok ponownie będzie dla nas rekordowy. Szacujemy, że do końca grudnia obsłużymy 2,4 mln osób - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. 

We wrześniu procentowo najwięcej podróżnych przybyło w segmencie połączeń krajowych - 9,5 proc. Wpłynęły na to bardzo dobre wyniki PLL LOT na trasie z Wrocławia do Warszawy.

Wrzesień to również wzrosty w segmencie międzynarodowych połączeń niskokosztowych. Tanie linie obsłużyły w ostatnim miesiącu ponad 119 tys. pasażerów, czyli o blisko 6 proc. więcej niż we wrześniu 2015 r.

 - Wakacje na wrocławskim lotnisku trwają w najlepsze. Dzięki rozbudowanej siatce połączeń i atrakcyjnym kierunkom, podróżujący z Wrocławia chętnie planują wypoczynek także po zakończeniu tradycyjnego sezonu urlopowego - mówi Jarosław Sztucki. 

We wrześniu nadal dużą popularnością cieszyły się kierunki południowe. Najlepiej widać to na podstawie wskaźnika wypełnienia. Samoloty lecące na Teneryfę i do Malagi były wypełnione niemal w 100 proc. Podobnie było w przypadku Alicante, Barcelony, Krety Chania czy Malty (wypełnienie na poziomie ponad 95 proc.). Pasażerowie korzystający z usług wrocławskiego lotniska chętnie decydowali się też na Włochy (Rzym, Bolonia czy Mediolan - ponad 90 proc.), a także Wyspy Brytyjskie (Dublin i Londyn - odpowiednio 94 i 93 proc.).

Linie Ryanair wprowadziły zmiany na trasie z Wrocławia do Warszawy. Od 4 października podróżni lądują na głównym lotnisku im. Chopina, a nie - jak dotychczas - w Modlinie. Duża popularność tego kierunku sprawiła, że przewoźnik, począwszy od 30 października, zdecydował się wprowadzić kolejny, trzeci rejs na tej trasie. W sezonie zimowym 2016/2017 Ryanair rozbudował też siatkę o cztery nowe trasy: Madryt, Belfast, Manchester i Newcastle. Nowością będzie również kierunek linii Wizz Air - Kijów, a także sześć dodatkowych lotów w tygodniu do Frankfurtu od Lufthansy. 


gość_a8f80 - Profil
gość_a8f80
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie