We Wrocławiu wzrost o niecały procent

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 października 2016 19:44
21 komentarzy
We wrześniu z oferty wrocławskiego lotniska skorzystało blisko 240 tys. pasażerów - o 0,8 proc. więcej niż rok temu. Pasażerowie chętnie latali na Teneryfę, do Malagi i Barcelony, popularnością cieszyły się również rejsy na Wyspy Brytyjskie i połączenia krajowe.
Reklama

Statystyki Wrocław (WRO)
- Od początku roku odnotowaliśmy ponad 1,8 miliona podróżnych, czyli o 2,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wszystko wskazuje na to, że ten rok ponownie będzie dla nas rekordowy. Szacujemy, że do końca grudnia obsłużymy 2,4 mln osób - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

We wrześniu procentowo najwięcej podróżnych przybyło w segmencie połączeń krajowych - 9,5 proc. Wpłynęły na to bardzo dobre wyniki PLL LOT na trasie z Wrocławia do Warszawy.

Wrzesień to również wzrosty w segmencie międzynarodowych połączeń niskokosztowych. Tanie linie obsłużyły w ostatnim miesiącu ponad 119 tys. pasażerów, czyli o blisko 6 proc. więcej niż we wrześniu 2015 r.

- Wakacje na wrocławskim lotnisku trwają w najlepsze. Dzięki rozbudowanej siatce połączeń i atrakcyjnym kierunkom, podróżujący z Wrocławia chętnie planują wypoczynek także po zakończeniu tradycyjnego sezonu urlopowego - mówi Jarosław Sztucki.

We wrześniu nadal dużą popularnością cieszyły się kierunki południowe. Najlepiej widać to na podstawie wskaźnika wypełnienia. Samoloty lecące na Teneryfę i do Malagi były wypełnione niemal w 100 proc. Podobnie było w przypadku Alicante, Barcelony, Krety Chania czy Malty (wypełnienie na poziomie ponad 95 proc.). Pasażerowie korzystający z usług wrocławskiego lotniska chętnie decydowali się też na Włochy (Rzym, Bolonia czy Mediolan - ponad 90 proc.), a także Wyspy Brytyjskie (Dublin i Londyn - odpowiednio 94 i 93 proc.).

Linie Ryanair wprowadziły zmiany na trasie z Wrocławia do Warszawy. Od 4 października podróżni lądują na głównym lotnisku im. Chopina, a nie - jak dotychczas - w Modlinie. Duża popularność tego kierunku sprawiła, że przewoźnik, począwszy od 30 października, zdecydował się wprowadzić kolejny, trzeci rejs na tej trasie. W sezonie zimowym 2016/2017 Ryanair rozbudował też siatkę o cztery nowe trasy: Madryt, Belfast, Manchester i Newcastle. Nowością będzie również kierunek linii Wizz Air - Kijów, a także sześć dodatkowych lotów w tygodniu do Frankfurtu od Lufthansy.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4c637 2016-10-07 21:55   
gość_4c637 - Profil gość_4c637
wczoraj akurat lecialem FR z rygge do wrocka samolot w 95 proc wypelniony i spora liczba norkow,a to czy norwegian powroci to znak zapytaniano chyba ze luke po ryanair wypelni z rygge po otrzymaniu nowej floty ale to sa tylko nasze domysly,a to zalezy od strony lotniska wroclaw i od samego norwegiana a moze jak to w praktyce ryanair chodzi to glownie o kase chodzi z pseldoreklamy regionu czyli o kase dla przewoznika
gość_8ab69 2016-10-07 19:33   
gość_8ab69 - Profil gość_8ab69
Patrzę na jakieś kombinacje FR + DY przez WAW, ale do OSL czas na przesiadkę, to 25 min. a w drugą stronę 30 min.- trochę mało chyba. Ile w WAW wynosi MCT?
milo2 2016-10-07 18:36   
milo2 - Profil milo2
DY raczej nie przyleci, ew. można czekać na więcej lotów od W6
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama