Lufthansa Group: Zimą mniej kierunków niż rok temu

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
09 października 2016 08:12
27 komentarzy
Koncern Lufthansa Group poleci zimą łącznie w 255 kierunkach do 101 krajów. To o sześć kierunków mniej niż w poprzednim sezonie zimowym. W Polsce Lufthansa zwiększy częstotliwość rejsów z Wrocławia, Rzeszów zyska Monachium, oraz Lufthansa wycofa się z Lublina.
Reklama

W nadchodzącym sezonie zimowym 2016/2017 linie wchodzące w skład grupy będą wykonywać 19,8 tys. rejsów tygodniowo. W siatce połączeń znajdzie się 255 kierunków w 101 krajach wykonywanych z hubów we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu, Brukseli oraz na połączeniach między miastami drugorzędnymi (typu point-to-point).

Oferta grupy będzie uzupełniona przeszło 18 tys. połączeniami code-share obsługiwanymi przez 30 linii partnerskich.

Sezon zimowy 2016/2017 wchodzi w życie w niedzielę 30 października br. i potrwa do 25 marca 2017 r.

Lufthansa

W zimowym rozkładzie Lufthansa zaoferuje 194 połączenia w ramach prawie 9,7 tys. rejsów tygodniowo. To mniej o trzy kierunki w porównaniu do poprzedniego sezonu zimowego. Tygodniowa liczba rejsów także będzie mniejsza - rok wcześniej było ich ponad 9,9 tys.

W zamian za to niemiecki przewoźnik umocni swoją pozycję na południu Afryki. Od 2 grudnia br. linia ponownie będzie oferować rejsy trzy razy w tygodniu na trasie Frankfurt-Kapsztad.

W zimie pasażerowie polecą również do San Jose w Dolinie Krzemowej, a także w kierunkach takich jak: Mauritius, Malé na Malediwach czy do Cancún w Meksyku. Większą częstotliwość rejsów będzie można odnotować na trasach do Nairobi, Dallas oraz Poony w Indiach.

Od 29 października br. raz w tygodniu przewoźnik zaoferuje loty do Funchal na Maderze. Oprócz tego Lufthansa będzie obecna także na nowych lotniskach w Skandynawii: na norweskim Tromsø oraz fińskim Ivalo. Do obu portów loty będą się odbywać raz w tygodniu.

Loty do Tirany będą utrzymane z częstotliwością jednego rejsu dziennie. Wzrośnie także liczba połączeń z Frankfurtu do Friedrichshafen.

Nowa siatka przyniesie także całoroczne rejsy z Monachium do Marrakeszu, które będą wykonywane dwa razy w tygodniu. Ponadto w ofercie pojawi się także Denver oraz Teheran. Wzrośnie częstotliwość rejsów do Los Angeles, Miami oraz Tel Awiwu.

W zimie utrzymane zostaną połączenia do Debreczyna, Odessy oraz Porto. Wzrośnie oferowanie na trasach do włoskiej Ancony, austriackiego Graz oraz na Maltę.

Na polskim rynku Lufthansa znacząco zwiększy częstotliwość rejsów z Wrocławia do Frankfurtu. Niewiele zwiększy się także oferowanie w Rzeszowie - w sezonie zimowym dostępne będą codzienne rejsy do Monachium zamiast do Frankfurtu. Niemiecka linia w całości wycofa się z Lublina, do którego latała trzy razy w tygodniu.

Austrian Airlines

Oferta austriackiego przewoźnika będzie obejmowała 130 kierunków w 56 krajach. Oznacza to, że liczba kierunków uruchamianych w sezonie zimowym będzie taka sama jak przed rokiem.

Z nowości należy wyróżnić rejsy do Hawany, wykonywane raz w tygodniu oraz loty na Malediwy oraz Mauritius. Dwa razy w tygodniu przewoźnik poleci do Marrakeszu oraz raz na tydzień do Kolombo na Sri Lance.

Brussels Airlines

6 marca 2017 r. wystartują rejsy z Brukseli do Bombaju. Trasa będzie obsługiwana pięć razy w tygodniu. Połączenie do Toronto zostanie utrzymane w sezonie zimowym. Wzrośnie oferowanie na trasach do Bandżulu w Gambii, Dakaru w Senegalu, Entebbe w Ugandzie oraz Kigali w Rwandzie.

Wśród nowych kierunków należy wyróżnić także: Porto, Neapol, Belfast, Norymbergę oraz Nantes. Wśród europejskich kierunków wzrośnie częstotliwość rejsów do Lizbony, Malagi na Teneryfę, do Edynburga oraz Billund.

Eurowings

Niemiecki low-cost postawi na rozwój w Austrii. W rozkładzie pojawią się kolejne połączenia. Z Salzburga będzie można polecieć do Zurychu, Genewy, Brukseli, Paryża, Hamburga oraz Kolonii.

Z Wiednia samoloty polecą m.in. do Malagi, na Fuerteventurę, do Las Palmas, Jerez de la Frontera, Rzymu, Pizy oraz Marsa Alam. Ponadto w ofercie znajdzie się także Faro oraz Norymberga. Łącznie pasażerowie będą mogli skorzystać z 18 nowych tras.

Przewoźnik doda także nowe połączenia długodystansowe, takie jak rejsy z Kolonii do Hawany wykonywane raz na tydzień. Oprócz tego Eurowings poleci także z Kolonii do Miami. Częstsze loty będą wykonywane do Varadero, Phuket oraz na Mauritius.

Z Dusseldorfu będzie można polecieć m.in. na Lanzarote, Fuerteventurę oraz do Lizbony. Hamburg wzbogaci się o loty na Teneryfę oraz Fuerteventurę.

Łącznie Eurowings będzie posiadać 91 kierunków w 34 krajach. To o dziewięć kierunków mniej niż przed rokiem.

Swiss

Szwajcarski przewoźnik po raz pierwszy wykorzysta swoje boeingi B777-300ER do obsługi tras do Miami oraz San Francisco. 3 marca 2017 r. wystartuje codzienna trasa do Singapuru. Obecnie rejsy są wykonywane trzy razy na tydzień. Linia zwiększy oferowanie do Hamburga, Berlina, Krakowa oraz Belgradu.

Od 4 do 25 lutego przewoźnik zwiększy częstotliwość rejsów pomiędzy Zurychem, Sion oraz Londynem.

Większe samoloty zostaną skierowane do Barcelony, Madrytu, Walencji, Lizbony oraz Rzymu i Florencji.

Oferta przewoźnika będzie liczyć 100 kierunków w 44 krajach, to o pięć kierunków mniej w stosunku do poprzedniego sezonu zimowego.

fot. Piotr Bożyk, Lufthansa Group

#korekta - Oferowanie w Rzeszowie w sezonie zimowym 2016/2017 będzie wyższe w analogicznym okresie rok temu, niższe oferowanie będzie widoczne w sezonie letnim 2017 r.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_6e448 2016-10-12 23:09   
gość_6e448 - Profil gość_6e448
Z Bydgoszczy też wzrośnie oferowanie. Rok temu zimą 4 polączenia, obecnie 5.
gość_05ee0 2016-10-11 21:37   
gość_05ee0 - Profil gość_05ee0
Ale koloratki to latały głównie do Rzymu.Jak raz leciałem do Rzymu to było chyba aż 7-8 koloratek.Ale Rzym to nie była Lufa.
gość_05ee0 2016-10-11 21:30   
gość_05ee0 - Profil gość_05ee0
A dlaczego tutaj głownie porównuje się statystyki Lufy w Bydgoszczy i Lublinie? Przecież w Bydgoszczy Lufa lata 5 dni w tygodniu,w Lublinie tylko 3 dni w tygodniu,porównywalnymi samolotami Gdyby te statystyki Lublina z trzech dni rzekomo ok. 80% rozdzielić na 5 dni wyszłoby Lublinowi tylko 50% wypełnienia tego co w Bydgoszczy.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama