Marka Rimowa będzie częścią LVMH

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
06 października 2016 07:32
Grupa marek luksusowych LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton ogłosiła, że przejmie pakiet kontrolny akcji niemieckiego producenta walizek i akcesoriów Rimowa.
Reklama

Francuska firma LVMH, która posiada marki takie jak Christian Dior, Donna Karan, Louis Vuitton and TAG Heuer, odkupi za 640 mln euro 80 proc. akcji od Dietera Morszecka, prezesa niemieckiej spółki oraz wnuka założyciela firmy. Morszeck zatrzyma 20 proc. udziałów oraz nadal będzie kierował spółką. Wraz z nim spółką będzie kierował Alexandre Arnault, 24-letni syn prezesa LVHM, Bernarda Arnault.

- Rimowa to marka o unikalnym dziedzictwie. Dzielimy z Dieterem Morszeckiem tę samą pasję do innowacji i wspólną chęć by zaoferować najwyższej jakości produkty wywodzące się z tradycji europejskiego rzemiosła - poinformowała w komunikacie LVMH.

Firma Rimowa, specjalizująca się w produkcji luksusowych walizek, została założona w Kolonii w 1898 r. Najbardziej znana jest z linii walizek wykonanych z charakterystycznie rowkowanego aluminium, produkowanych od 1937 r., o wzornictwie inspirowanym technologią wykonania samolotów Junkers Ju-52. Firma jako pierwsza zastosowała poliwęglan do tworzenia walizek.Rimowa, wbrew panującym u innych producentów tendencjom do outsourcingu, utrzymywała własne zakłady produkcyjne.

Jak tłumaczy LVMH, Rimowa była jedyną marką high-end na rynku, która pozostała niezależna, po tym gdy marka Tumi została przejęta przez Samsonite. LVMH spodziewa się, że w tym roku Rimowa osiągnie przychód w wysokości 400 mln euro.
Reklama
Tagi
rimowa lvmh

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama