×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


COMAC dostarczył drugi samolot ARJ21


Chiński producent COMAC dostarczył drugą maszynę typu ARJ21. Odbiorcą są linie lotniczeChengdu Airlines. Przekazanie drugiej maszyny nastąpiło ponad 10 miesięcy po przekazaniu pierwszego egzemplarza.


Najnowsza maszyna COMAC zabierze na pokład 78 pasażerów w dwóch klasach podróży - poprzedni samolot ARJ21 przekazany Chengdu Airlines wyposażony był jedynie w fotele klasy ekonomicznej. Podobnie jak pierwsza maszyna w barwach Chengdu Airlines, najnowszy samolot o rejestracji B-3322 będzie obsługiwał trasę z Chengdu do Szanghaju.

Od kiedy ARJ21 wszedł do służby 28 czerwca tego roku, obsłużył 70 lotów ze średnim współczynnikiem zapełnienia na poziomie 90 proc. W tej chwili linie lotnicze mają ośmiu pilotów przeszkolonych do latania tym typem samolotu.

Pomimo niewielkiej liczby lotów, pierwszy samolot typu ARJ21 przechodzi już kontrole techniczne poziomu C, zarezerwowane dla bardziej wyeksploatowanych maszyn. 

Comac informuje, że pracuje nad uzyskaniem certyfikatu produkcji samolotu, co umożliwiłoby automatyzację produkcji i rozpoczęcie produkcji na masową skalę w przyszłym roku. W tej chwili producent informuje, że wykorzystuje doświadczenia zdobyte w służbie komercyjnej w Chengdu Airlines do poprawy ARJ21. Sprawy, które zdaniem Chengdu Airlines wymagają poprawy to wyciszenia hałasu w kabinie, uproszczenie systemów ostrzegania, zainstalowanie systemu komunikacji personelu pokładowego, rozwiązanie kwestii uszczelnienia ciśnieniowego drzwi oraz umożliwienie wykonywania operacji także podczas deszczu. 

Jak informuje FlightGlobal, chiński organ kontrolny Civil Aviation Administration of China przedstawił listę siedmiu lub ośmiu poprawek koniecznych do tego by samolot otrzymał certyfikat produkcji. W tej chwili nie sprzedaje się biletów na miejsca w ostatnich dwóch rzędach samolotu ze względu na panujący tam ogromny hałas (samolot ma dwa silniki umieszczone na kadłubie z tyłu maszyny), a ARJ21 lata tylko podczas dobrej pogody.


Reklama


Booking.com
gość_24030 - Profil
gość_24030
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie