×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BA rezygnują z darmowego cateringu


Linie British Airways przestaną serwować pasażerom klasy ekonomicznej darmowe przekąski. W zamian przewoźnik będzie oferował płatne, ale lepszej jakości posiłki marki Marks & Spencer.BA do tej pory oferowały pasażerom paczkowane kanapki w kilku wariantach. Na tle innych linii w Europie był to całkiem smaczny posiłek. Na krótszych trasach przewoźnik oferuje dobrej jakości czipsy i orzeszki. W skład darmowego poczęstunku wchodzą też napoje bezalkoholowe. 

Mimo że ta oferta wypadała całkiem nieźle na tle europejskiej konkurencji, brytyjscy pasażerowie byli niezadowoleni. Dlatego przewoźnik zdecydował się wycofać darmowy poczęstunek, ale za to podnieść jego jakość. 

Od stycznia 2017 r. na trasach z Londynu-Heathrow i Gatwick linie BA będą oferowały przekąski marki Marks & Spencer. Co prawda sieć ta znana jest głównie z odzieży, ale dystrybuuje też (także w Polsce) wysokiej jakości brytyjską żywność. 

Za 1 funta pasażerowie będą mogli kupić czipsy, kanapki będą kosztować ok. 3 funtów, a większe (zimne) przekąski ok. 5 funtów. BA podkreśla, że to znacznie mniej niż w konkurencyjnych liniach. Żadna przekąska nie będzie droższa niż 5 funtów. Przewoźnik zapewnia, że porównywalne przekąski będą nawet dwukrotnie tańsze niż w Ryanairze czy easyJecie.

Na trasach z Londynu-City i Stansted nowa oferta zostanie wprowadzona od lata 2017 r. 

Nie zmienia się oferta dla pasażerów klasy biznes, którzy nadal otrzymają darmowe posiłki na pokładzie. Ich menu ma jednak zostać zmienione wiosną 2017 r.gość_37159 - Profil
gość_37159
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie