BA rezygnują z darmowego cateringu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
4 października 2016 10:26
4 komentarze
Linie British Airways przestaną serwować pasażerom klasy ekonomicznej darmowe przekąski. W zamian przewoźnik będzie oferował płatne, ale lepszej jakości posiłki marki Marks & Spencer.
Reklama
BA do tej pory oferowały pasażerom paczkowane kanapki w kilku wariantach. Na tle innych linii w Europie był to całkiem smaczny posiłek. Na krótszych trasach przewoźnik oferuje dobrej jakości czipsy i orzeszki. W skład darmowego poczęstunku wchodzą też napoje bezalkoholowe.

Mimo że ta oferta wypadała całkiem nieźle na tle europejskiej konkurencji, brytyjscy pasażerowie byli niezadowoleni. Dlatego przewoźnik zdecydował się wycofać darmowy poczęstunek, ale za to podnieść jego jakość.

Od stycznia 2017 r. na trasach z Londynu-Heathrow i Gatwick linie BA będą oferowały przekąski marki Marks & Spencer. Co prawda sieć ta znana jest głównie z odzieży, ale dystrybuuje też (także w Polsce) wysokiej jakości brytyjską żywność.

Za 1 funta pasażerowie będą mogli kupić czipsy, kanapki będą kosztować ok. 3 funtów, a większe (zimne) przekąski ok. 5 funtów. BA podkreśla, że to znacznie mniej niż w konkurencyjnych liniach. Żadna przekąska nie będzie droższa niż 5 funtów. Przewoźnik zapewnia, że porównywalne przekąski będą nawet dwukrotnie tańsze niż w Ryanairze czy easyJecie.

Na trasach z Londynu-City i Stansted nowa oferta zostanie wprowadzona od lata 2017 r.

Nie zmienia się oferta dla pasażerów klasy biznes, którzy nadal otrzymają darmowe posiłki na pokładzie. Ich menu ma jednak zostać zmienione wiosną 2017 r.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2016-10-05 09:55   
krzysiekl - Profil krzysiekl
niech będą płatne ale z opcją zakupu ich wcześniej - podczas rezerwacji. poza tym co najmniej woda nie powinna być płatna. Ceny też nie mogę być zbyt wygórowane.
Problem dotknie też osoby lecące na długich trasach gdy muszą najpierw dolecieć do Londynu.
gość_ff8f8 2016-10-04 16:45   
gość_ff8f8 - Profil gość_ff8f8
nie mam nic przeciwko by catering na pokladzie byl platny lub bylaby mozliwosc wykupienia sobie przy rezerwacji jedzenia i pakiet napojow. Ostatnio zrobilem to lecac CSA i bylo wszystko okay.
Jesli jakosc oferty sie poprawi to te extra €€€ sa w porzadku.
pszn 2016-10-04 14:42   
pszn - Profil pszn
"płatne, ale lepszej jakości" buehehehe
No i proszę Emirates wprowadza płatny wybór miejsca, BA płatny posiłek :) Choć jeszcze niedawno wydawało się to niewiarygodne to w ciągu 10 lat całkowicie znikną różnice pomiędzy liniami tradycyjnymi i niskokosztowymi
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy