×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wyraźny wzrost w Katowicach we wrześniu


Tegoroczny wrzesień był najlepszym dziewiątym miesiącem roku w historii Katowice Airport. Wzrosty zanotowano we wszystkich trzech segmentach ruchu pasażerskiego - całkowitym, regularnym i czarterowym. Łącznie liczba pasażerów wzrosła o 8,7 proc.


Liczba pasażerów według miesięcy
W ruchu całkowitym lotnisko w Pyrzowicach obsłużyło 392,2 tys. pasażerów, o 31,5 tys. więcej (8,7 proc.) niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W ramach siatki połączeń regularnych z i do Pyrzowic podróżowało 197,5 tys. osób, o 6,5 tys. więcej (3,3 proc.) niż we wrześniu minionego roku. Z kolei w ruchu czarterowym pyrzowickie lotnisko obsłużyło 192,6 tys. podróżnych, o 23,5 tys. więcej (13,9 proc.) w porównaniu z wrześniem 2015 r.

Nasza konsekwentna, wieloletnia współpraca z liniami lotniczymi i touroperatorami przynosi wymierne efekty. Wynik osiągnięty we wrześniu jest mocno satysfakcjonujący. Warto zauważyć, że ważny dla nas rynek przewozów czarterowych przechodzi poważną zmianę. Ze względu na sytuację polityczną zdecydowanie spadło zainteresowanie wakacjami w Egipcie i Turcji, z korzyścią dla kierunków greckich, hiszpańskich i bułgarskich, na których notujemy duże wzrosty. Po drugie, w tym roku o wiele chętniej podróżowaliśmy na zagraniczne wakacje we wrześniu - podsumował Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządzającego lotniskiem w Katowicach.

Od początku roku w Katowice Airport obsłużonych zostało 2,6 mln pasażerów, o 119,9 tys. więcej (4,8 proc.) niż w okresie od stycznia do września 2015 r. W całym 2015 r. w Katowice Airport obsłużono 3,07 mln pasażerów.Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie