Pierwszy większy ATR na Filipinach

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 października 2016 10:20
Linie Cebu Pacific z Filipin zostały pierwszym odbiorcą samolotu ATR 72-600 w konfiguracji High Capacity, czyli z 78 miejscami na pokładzie. To o 10 więcej niż w standardowych modelach tej maszyny.
Reklama

Producent zapewnia, że dzięki zwiększeniu liczby foteli w samolocie przewoźnicy skorzystają na obniżonym koszcie jednostkowym. Równocześnie komfort pasażerów ma pozostać na tym samym poziomie.

Filipiński przewoźnik niskokosztowy zamówił ATR-y 72-600 w konfiguracji z 78 miejscami podczas targów lotniczych Paris Air Show w 2015 r. Linia kupi łącznie 16 maszyn tego typu, które będą dostarczane do 2020 r. Wszystkie będą latały w ramach spółki-córki Cebu, Cebgo. Nowe ATR-y zastąpią we flocie linii osiem ATR-ów starszej generacji 72-500, które mają 72 miejsca na pokładzie.


Zamówienie Cebu Pacific obejmuje także 10 opcji na kolejne samoloty. Prezes spółki, Lance Gokongwei, zapowiedział, że będą one wykorzystywane do tras krajowych na nowych i istniejących trasach poza głównymi kierunkami.

ATR uzyskał certyfikację wariantu ATR 72-600 High Capacity w grudniu 2015 r. Nowe fotele dodano poprzez zmniejszenie odległości między rzędami oraz zmniejszenie tylnej kuchni pokładowej. Przewoźnicy mogą zamiast mniejszej kuchni wybrać mniejszą ładowność cargo. ATR oferuje również retrofit starszych kabin do konfiguracji z 78 miejscami.

fot. Dominik Sipinski
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama