×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Asia X szuka partnerów w Europie


Air Asia X szuka w Europie potencjalnych partnerów, którzy mieliby dowozić pasażerów na loty ze Starego Kontynentu do Azji. Wśród rozważanych przewoźników są m.in. easyJet oraz Ryanair.


Air Asia X planuje w 2018 r. przywrócić rejsy na Stary Kontynent. Ma to związek z dostawą pierwszego z 66 zamówionych airbusów A330-900neo. 

Prezes azjatyckiego low-costa, Benyamin Ismail, stwierdził, że linii najbliżej do współpracy z easyJetem oraz Ryanairem ze względu na podobny model biznesowy. Linie te mogłyby zagwarantować dowóz pasażerów z mniejszych miast w Europie do portów przesiadkowych, skąd Air Asia X latałaby do Azji. 

Wcześniej prezes Norwegiana, Bjørn Kjos powiedział, że Air Asia byłaby doskonałym dopełnieniem dla norweskiego przewoźnika. Dodał, że obaj przewoźnicy mogliby współpracować i razem zasilać swoje siatki połączeń. 

Prezes malezyjskiej linii zaprzeczył, że Air Asia X poleci w tym roku z Kuala Lumpur przez Stambuł do Barcelony. Air Asia X zakończyła rejsy do Europy w 2012 r. z powodu wysokich cen ropy naftowej, wygórowanych podatków oraz słabego popytu. gość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie