W Shenzhen roboty zastąpią ochroniarzy

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
28 września 2016 09:03
W ubiegłą środę (21.09) na lotnisku w Shenzhen pojawił się pierwszy zrobotyzowany funkcjonariusz ochrony. Roboty ze sztuczną inteligencją będą m.in. asystować normalnym ochroniarzom podczas patroli na lotnisku.
Reklama

Zastosowanie inteligentnych robotów bezpieczeństwa zmniejszy presję na policję i pozwoli na zmniejszenie obciążenia pracą.

AnBot to robot chińskiej produkcji mogący pracować przez cały dzień. Został odpowiednio skonstruowany, żeby móc reagować w sytuacjach zagrożenia. Zrobotyzowany strażnik mierzy 1,5 m oraz waży przeszło 75 kg.

Robot jest wyposażony w cztery kamery cyfrowe, które pozwalają mu na wykonywanie samodzielnych patroli, prowadzenie inteligentnego monitoringu, skanowania twarzy oraz automatyczne ładowanie. Ponadto robot będzie w stanie odpowiadać na pytania pasażerów oraz dostarczać informacji na temat połączeń lotniczych.

W sytuacji awaryjnej, An Bot zareaguje sygnałem świetlnym oraz dźwiękowym. Jest też wyposażony w ruchome ramię działające jako paralizator.

AnBot został stworzony na uniwersytecie w mieście Changsha w południowych Chinach. Może być wykorzystywany do patrolowania szkół i banków, a także do poszukiwania ładunków wybuchowych, broni i narkotyków.

Cena za jednego robota wynosi 15 tys. dolarów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N