Emirates: Na razie bez klasy ekonomicznej premium

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
27 września 2016 09:42
2 komentarze
Nie należy się spodziewać klasy ekonomicznej premium w liniach Emirates. Przewoźnik rozważa zamiast tego wprowadzenie większej ilości usług dodatkowych.
Reklama

Niedawno linie lotnicze Emirates ogłosiły, że opłaty z wybór miejsc w samolocie oraz rozważają wprowadzenie klasy ekonomicznej premium. O ile opłaty za wybór miejsca zaczną obowiązywać od 3 października, to klasa ekonomiczna premium w najbliższym czasie się nie pojawi, co ogłosił w wywiadzie dla magazynu "Skift" prezes linii, Tim Clark.

Zdaniem prezesa linii, w tej chwili wprowadzenie klasy ekonomicznej premium we wszystkich 254 samolotach byłoby logistycznie utrudnione. Kolejnym problemem jest brak decyzji, jak linie mogłyby zdefiniować nowy produkt.

- Jak to zrobić? Obniżyć jakość klasy ekonomicznej? Czy pozostawić ją i podnieść jakość klasy ekonomicznej premium? Co najważniejsze, jaką wartość dodaną może wnieść nowa klasa? Muszę być całkowicie pewien, że popyt na ten segment jest wystarczająco silny, by uzasadnić wprowadzenie tego produktu w całej naszej flocie, ponieważ koszty takiego wprowadzenia byłyby horrendalne. Muszę wiedzieć, że to będzie działać. W tym momencie jest zły czas by podejmować takie decyzje, bo popyt jest taki, jaki jest - tłumaczy Clark.

Zamiast wprowadzenia klasy ekonomicznej premium, linie Emirates mogłyby sprzedawać same miejsca w klasie biznes bez przywilejów takich jak bezpłatny transport na lotnisko, wstęp do saloników biznesowych, czy fast-track kontroli bezpieczeństwa.

Tim Clark zdradził też, że Emirates zastanawiają się nad wprowadzeniem płatnych usług dodatkowych dla pasażerów klasy ekonomicznej zarezerwowanych do tej pory dla pasażerów klas premium, takich jak lepsze dania na pokładzie, możliwość odprawy przy stanowisku premium, priorytet przy kontroli bezpieczeństwa czy możliwość zamówienia samochodu z szoferem, który dowiezie pasażera na lotnisko.Reklama

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2016-09-27 13:31   
krzysiekl - Profil krzysiekl
a po co lepsze danie w ekonomicznej to nie wiem - przecież są bardzo dobre.
krzysiekl 2016-09-27 13:04   
krzysiekl - Profil krzysiekl
"Zamiast wprowadzenia klasy ekonomicznej premium, linie Emirates mogłyby sprzedawać same miejsca w klasie biznes bez przywilejów"

Super pomysł! Tak o to prosimy!! - żadnej klasy pseudopremium przez pogorszenie klasy ekonomicznej nam nie trzeba!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama