Bezpośrednio z Europy na Hawaje?

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
22 września 2016 15:08
Linie Edelweiss Air potwierdziły, że rozważają uruchomienie bezpośredniego połączenia z Zurychu do Honolulu. Byłaby to pierwsza trasa non-stop z Europy na Hawaje.
Reklama

Jak donosi Aero Telegraph, rozmowy w sprawie uruchomienia połączenia toczą się pomiędzy portem lotniczym w Honolulu i Izbą Turystyki Szwajcarii. Zdaniem stron, nowa trasa miałaby szanse powodzenia, gdyż corocznie Hawaje odwiedza 140 tys. Europejczyków, w tym znacząca liczba 43 tys. turystów z Niemiec i 16 tys ze Szwajcarii.

W tej chwili linie Edelweiss Air nie mają możliwości flotowych by obsłużyć to połączenie, jednak już w przyszłym tygodniu przewoźnik odbierze trzy airbusy A340-300, wcześniej należące do Swiss, właściciela linii. Nowe samoloty przy zastosowaniu restrykcji wagowych miałyby wystarczający zasięg by dolecieć z Zurychu do Honolulu używając trasy transpolarnej.


W tej chwili najdłuższą trasą w siatce przewoźnika jest połączenie z Zurychu do San José, którego start zapowiadany jest na maj przyszłego roku.

Flota Edelweiss składa się z dziewięciu samolotów airbus: sześciu A320, jednego A330-200, który do grudnia zostanie przekazany Brussels Airlines oraz dwóch A330-300.

fot. Aero Icarus, flickr, gohawaii.com
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama