Chińskie linie wyszkolą pilotów w Kambodży

21 września 2016 08:26
Chińskie niskokosztowe linie lotnicze Spring Airlines rozważają uruchomienie szkoły lotniczej w Kambodży. Przewoźnik rozmawia już na ten temat z władzami kraju.
Reklama
Zdaniem Narodowego Sekretariatu Lotnictwa Cywilnego Kambodży, w kraju jest obecnie za mało pilotów i trend ten może się pogłębiać, stąd też prowadzone są rozmowy nad stworzeniem odpowiedniej szkoły.

We wrześniu tego roku Boeing opublikował raport, według którego do 2034 r. rejon Azji-Pacyfiku będzie potrzebował 226 tys. pilotów oraz 238 tys. techników. W tym czasie same Chiny będą potrzebowały 100 tys. pilotów, Azja Południowo-Wschodnia - 57 tys., a Azja Południowa - 40 tys.

Według raportu konieczne jest uruchomienie nowych szkół pilotażu, gdyż obecne szkoły nie kształcą wystarczającej liczby pilotów.

Spring Airlines jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się linii niskokosztowych w Chinach. W tej chwili obsługuje 197 tras flotą 63 samolotów airbus A320 i jako pierwsza linia lotnicza z Państwa Środka utworzył w 2014 r. zagraniczną spółkę-córkę - Spring Airlines Japan.

Już teraz na rynku chińskim brakuje pilotów z odpowiednimi kwalifikacjami, co powoduje konieczność płacenia załogom coraz wyższych pensji. Dla linii utworzenie szkoły pilotów w Kambodży może oznaczać możliwość pozyskania pilotów o niższych wymaganiach finansowych.

fot. Tomasz Śniedziewski
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy