Sierpniowe spadki na obu lotniskach Brukseli

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
20 września 2016 08:55
W sierpniu br. oba lotniska obsługujące aglomerację brukselską odnotowały spadek. W głównym porcie - Zaventem - ruch pasażerski zmniejszył się o 4,6 proc., a w Charleroi - o 1,5 proc.
Reklama

Wyniki obu największych lotnisk Belgii to efekt mniejszego ruchu turystycznego zarówno wylotowego (w tym roku zdecydowanie spadła popularność typowych wakacyjnych hitów - Egiptu i Turcji), jak i przylotowego (przez zagrożenie terrorystyczne). Prócz tego, z Zaventem wycofały się Jet Airways, które na trasie do Indii zastąpią Brussels Airlines ale dopiero od marca 2017 r.

I tak w głównym porcie obsłużono w sierpniu 2016 r. ponad 2,31 mln pasażerów, co oznacza spadek o 4,6 proc. w stosunku do tego samego miesiąca ub. roku. Mimo to, wzrosła liczba podróżnych przesiadających się o 8,4 proc.

Dużo lepiej wypadły statystyki cargo, które pierwszy raz od marcowych zamachów wykazały przyrost ilości odprawianych towarów. I tak w Zaventem przeładowano blisko 40 tys. ton frachtu lotniczego i poczty, z czego blisko 14 tys. ton w ramach segmentu full freighter (+26,2 proc.) i ok. 10,3 tys. ton - belly cargo (-8,9 proc.).

W głównym stołecznym brukselskim porcie wykonano prawie 21 tys. operacji lotniczych (-0,3 proc.).

Spadek odnotowano także w Brussels South Charleroi Airport. Z tego lotniska skorzystało 724,6 tys. podróżnych (-1,5 proc.), a obsłużono 7147 startów i lądowań.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama