×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Uzbekistan Airways rozważa zakup kolejnych Dreamlinerów


Podczas niedawnej wizyty przedstawicieli Boeinga w Uzbekistanie prowadzone były rozmowy na temat zakupu kolejnych maszyn boeing 787 - donosi Central Asia Aero News.


Linie lotnicze z Uzbekistanu w tym miesiącu odebrały pierwszego z pary zamówionych boeingów 787-8. Kolejny ma dołączyć do floty przewoźnika w listopadzie tego roku. Na tym jednak nie kończą się ambicje rozbudowy floty długodystansowej - przewoźnik rozważa zamówienie trzech kolejnych boeingów 787, tym razem w zabierającej na pokład więcej pasażerów wersji 787-9. 

Nowe maszyny miałyby być skierowane na obsługę istniejących tras z Taszkientu do Azji i USA, ale także wesprzeć ekspansję przewoźnika na nowe rynki lotnicze, takie jak Kanada, Afryka czy Australia. 

Rozwój floty, poza realizacją celów ekonomicznych przewoźnika, służy także zaspokajaniu celów politycznych. Poprzez dokonywanie zamówień zachodnich maszyn oraz kreowaniu więzi ekonomicznych z państwami zachodnimi, władze autorytarnych państw takich jak Uzbekistan, Tadżykistan czy Azerbejdżan próbują odwrócić uwagę od problemów notorycznego łamania praw człowieka czy nieprzestrzegania standardów demokracji.  

Poza nowym Dreamlinerem w skład floty Uzbekistan Airways wchodzi także siedem boeingów 767-300ER, dziewięć airbusów A320-200, sześć boeingów 757-200 oraz siedem iłów Il-114.gość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie