×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niewielki wzrost w Wiedniu


Wiedeńskie lotnisko odprawiło w sierpniu 2,39 mln pasażerów, o 0,2 proc. więcej niż rok temu. W całej grupie Flughafen Wien liczba pasażerów wzrosła łącznie o 0,5 proc. do 3,1 mln.


W sierpniu w Wiedniu podróż rozpoczęło lub zakończyło 1,64 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 1,4 proc. Liczba pasażerów tranzytowych wyniosła 737 tys., czyli o 2,4 proc. mniej niż rok temu. Liczba operacji lotniczych na lotnisku Schwechat zmalała o 0,4 proc. do 20,8 tys., a masa odprawionych ładunków cargo była na takim samym poziomie jak rok temu i wyniosła 22,5 tys. ton. 

Liczba pasażerów lecących między Wiedniem a Europą Zachodnią wzrosła o 1,1 proc. O 0,5 proc. spadł ruch do Europy Wschodniej. Z kolei na kierunkach bliskowschodnich spadek wyniósł 2,3 proc., a na amerykańskich - aż 4,9 proc. Ruch na Daleki Wschód wzrósł za to o 2,2 proc. 

Liczba pasażerów na lotnisku na Malcie wrzrosła o 2,3 proc. do 598,5 tys., a liczba operacji na tym lotnisu zmalała o 1,7 prc. do 4 tys. 

Z kolei w Koszycach odprawiono 67,1 tys. pasażerów (spadek o 2,9 proc.) przy tysiącu operacji lotniczych (wzrost o 1,9 proc.).gość_8a5a4 - Profil
gość_8a5a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie