SAS instaluje lepsze Wi-Fi w samolotach

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
19 września 2016 07:48
Skandynawskie linie SAS wydadzą 500 mln koron (ok. 225 mln zł) na instalację szybkiego internetu bezprzewodowego we wszystkich samolotach oraz nowe kabiny w maszynach airbus A320neo.
Reklama

SAS zapowiada, że dzięki partnerstwu z firmą ViaSat zapewni pasażerom dostęp do internetu na pokładach z prędkością 12 Mbps. Według przewoźnika ma to być najszybszy system spośród wszystkich europejskich linii.

Wi-Fi na pokładach samolotu SAS-u ma działać od gate'u do gate'u. Pasażerowie będą mogli połączyć się natychmiast po wejściu do samolotu i pozostaną online przez cały czas lotu. Z połączenia będą korzystać również członkowie personelu pokłądowego. Dzięki iPadom mini będą mogli uzyskać dostęp do szczegółów rezerwacji każdego pasażera i np. udzieić informacji o przesiadce.

Nowe Wi-Fi pojawi się w ierwszych samolotach w II połowie 2017 r. Docelowo ma działać we wszystkich samolotach krótkiego i średniego zasięgu. Dostęp będzie darmowy dla członków programu lojalnościowego SAS EuroBonus oraz osób podróżujących w klasie SAS Plus.

SAS zapewnia, że prędkość internetu będzie wystarczająca do oglądania filmów, słuchania muzyki czy swobodnego przeglądania stron internetowych podczas lotu.

Do tego SAS zapowiedział modernizację kabin samolotów wąskokadłubowych. Pierwszymi maszynami z nowymi wnętrzami będą airbusy A320neo (SAS zamówił ich 30). Pasażerowie zyskają m.in. więcej miejsca na nogi, wygodniejsze fotele oraz dostęp do portów USB do ładowania urządzeń przenośnych. Kabiny będą też miały lepsze oświetlenie.

Poza nowymi airbusami A320neo SAS planuje też odświeżyć wnętrza 70 już latających samolotów. Wymiana ma rozpocząć się w 2017 r. i potrwać do połowy 2019 r.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama